Internet

Tumblr chce być nowym YouTube’em?

przeczytasz w 1 min.

Takie rewelacje napłynęły ponoć do redakcji Business Insider z trzech różnych źródeł – od Yahoo, Tumblr i wydawcy „będącego blisko całej sprawy”.

Tumblr

Platforma społecznościowa Tumblr to miejsce, w którym można znaleźć całkiem sporo ciekawych treści. Firma Yahoo, która w zeszłym roku stała się jej właścicielem – co kosztowało giganta 1,1 miliarda dolarów – nie ingerowała dotąd w Tumblr. Według źródeł Business Insider to może się jednak wkrótce zmienić. Magazyn donosi, że platforma może się znacząco rozrosnąć. Mówi się nawet, że nowy Tumblr będzie wyśmienitym miejscem dla największych gwiazd YouTube’a.

Takie rewelacje napłynęły ponoć do redakcji Business Insider z trzech różnych źródeł – od Yahoo, Tumblr i wydawcy „będącego blisko całej sprawy”. 

O tym, że firma Yahoo przymierza się do stworzenia realnej konkurencji dla YouTube mówi się nie od dziś. Pomysł przetransformowania w tym celu platformy Tumblr to jednak zupełna nowość. Wcześniej mówiło się, że gigant z Sunnyvale uruchomi całkowicie nową usługę albo w jakikolwiek sposób spróbuje zachęcić gwiazdy serwisu Google do korzystania ze swoich obecnych rozwiązań. Tymczasem okazuje się, że plany mogą być zupełnie inne.

Dlaczego akurat Tumblr? A no dlatego, że jest to platforma zrzeszająca całkiem sporą grupę użytkowników, a to jest jedna z najbardziej kluczowych kwestii w tworzeniu tego projektu.

Obecnie twórcy na YouTube narzekają na politykę i nowe rozwiązania wprowadzane co jakiś czas przez Google. Yahoo miałoby nie tylko zwiększyć komfort, ale też podwyższyć stawki za liczbę wyświetleń. Słowem – przenosiny miałyby się producentom opłacić. Dodatkowo, dzięki wykorzystaniu platformy Tumblr twórcy mogliby mieć lepszy kontakt ze swoją publicznością. Wydaje się więc, że to naprawdę może mieć sens.

Źródło: SlashGear, Business Insider

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  7
  Nie ma to chyba realnych szans ciężko będzie zdobyć taką popularność jak Yt. I po drugie zmienić w głowach 6 miliardów ludzi którzy korzystają z internetu że jeśli chcesz coś obejrzeć zobaczyć wchodzę na Yt
  • avatar
   wdowa94
   5
   Po pierwsze, to na YT powinien być automat wyrzucający śmieci nie osiągające 100 wyśwetleń przez 2 lata...
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    Jak hajs będzie większy i serwis zdobędzie dużo użytkowników, to sam zacznę uploadować tam swoje Lets Pleje.
    Nowy serwis, z dużą bazą użytkowników, oznacza większą szansę wybicia się, bo na Youtube jest już ciężko.
    • avatar
     xpaxpl
     1
     póki co yahoo musi wpakować sporo kasy w to żeby ich konkurencyjny serwis w ogóle zaistniał w świadomości internautów bo niemal każdy kto kozysta z internetu wie co to jest YT a o Tumblr mało kto słyszał a jeszcze mniej zajrzało ...

     a droga "podkupywania" tych którzy "żyją" z YT wydaje mi się nie właściwa bo np jeżeli ktoś wypuszcza raz w miechu jakiś filmik i ma średnią oglądalność 100k na YT to co jeśli Tumblr zapłaci mu 2x wiecej od wyświetlenia jeżeli mu oglądalnosć spadnie do 10k ... i tak będzie w plecy
     • avatar
      yendrek
      0
      To się może udać - Google obrzydza twórcom życie i próbuje łoić z nich kasę jak się da, a userzy YT walą tłumnie nie do Googli, tylko właśnie do twórców. Jeśli twórcy przeniosą się, userzy pójdą za nimi.

      Jak dla mnie optymalnym rozwiązaniem było by, gdyby poważni (obecni) youtuberzy przenieśli się Tumblr, a na YT zostały rzeczy, z których np robi się program "Mr T i granice głupoty".