Internet

Twitch to już nie tylko gry - kolejny cel: muzyka

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
5 komentarzy Dyskutuj z nami

Platforma pozwoli muzykom wykonywać i prezentować własne piosenki na żywo w Internecie, za pośrednictwem Twitcha właśnie.

Twitch muzyka

Twitch to obecnie najpopularniejsza platforma strumieniowania materiałów z gier wideo. Niedawno jednak za jej pośrednictwem odbyła się transmisja koncertu Steve’a Aokiego. Okazuje się, że to był tylko początek. Właściciele usługi ogłosili właśnie, że już wkrótce platforma będzie miejscem znacznie większej liczby tego typu audycji. W tym celu powstaje nowa kategoria: muzyka.

Obecnie kategoria znajduje się w fazie beta. Pozwoli ona każdemu artyście i domorosłemu muzykowi wykonywać i prezentować własne piosenki na żywo w Internecie, za pośrednictwem Twitcha właśnie. 

Co więcej, „pewni określeni artyści i wydawcy” otrzymają możliwość organizacji słuchowisk i audycji, które Twitch nazywa „wydarzeniami na dużą skalę”. Być może wkrótce zatem za pośrednictwem tej platformy będziemy mogli oglądać koncerty i festiwale (no i rzecz jasna ich słuchać). 

Wraz z ogłoszeniem nowej kategorii właściciele zapowiedzieli także Twitch Music Library. To biblioteka z muzyką, którą bez żadnych problemów można wykorzystać podczas prowadzonych przez nas audycji z gier. Po wprowadzeniu systemu ograniczającego odtwarzanie muzyki, to bez wątpienia krok w dobrym kierunku. Już teraz w bazie znajduje się ponad 500 utworów.

Źródło: Engadget

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  Ja osobiście uważam, że "po cholerę". Jest sporo już tych programów i portali do muzyki a Twitch ma się dobrze z grami więc nie wiem po co się tam pcha. Co jest do wszystkiego to jest do niczego.
  7
 • avatar
  Finear
  monstercat

  świetna muzyka, polecam