Internet

Twitter zaatakowany przez hakerów

przeczytasz w 1 min.

Popularny mikro-blog poniósł klęskę w zderzeniu z grupą hakerów "Iranian Cyber Army". Zablokowali oni na przeszło godzinę dostęp do serwisu.

Wiadomość, która jest dowodem na włamanie (na obrazku poniżej), została umieszczona w momencie, kiedy znaczna część bazy danych została wyłączona z użytku. Użytkownicy żądni dzielenia się swoimi informacjami nie mogli przez blisko godzinę publikować wpisów w tradycyjny sposób. Rozwiązaniem okazało się używanie aplikacji dostarczanych przez zewnętrznych twórców.

Hakerzy zamieścili na stronie napis:

- Stany Zjednoczone myślą, że kontrolują i zarządzają internetem, ale tak nie jest. My kontrolujemy i zarządzamy internetem, więc nie próbujcie manipulować irańskim narodem".

Po godzinie dochodzenia załoga Twittera zdołała przywrócić funkcjonalność serwisu i strona już funkcjonuje poprawnie. Nie podano szczegółów zajścia. Wiadomo jednak, że grupa hakerów w tym samym momencie zablokowała dostęp do kilku innych serwisów WWW.

Atak hakerów może mieć związek z sprawą wykorzystywania Twittera przez irańską opozycję podczas ostatnich zamieszek w Iranie. Przypomnijmy, że w trakcie ostatnich protestów jakie przetoczyły się po sfałszowanych wyborach w Iranie, Twitter stał się narzędziem opozycji, która dzięki niemu wysyłała informacje do swoich członków.

Źródło: techcrunch.com

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  spavatch
  0
  Cóż za bezkres cierpienia zgotowali uzależnionym od Twittera irańscy cyber-fundamentaliści islamscy... :D
  • avatar
   XaRaDaS
   0
   Biedni Twiterzy, nie mogli sobie wysyłać wiadomości przez godzinę :D Może namówimy irańczyków, aby zablokowali na kilka dni N-K :D
   • avatar
    gienek
    0
    Skad wiecie ze to byli Iranczycy? Tylko na podstawie tego ze widnieje tam taki napis?
    • avatar
     pwoznicki
     0
     To że serwis nie działał przez godzinę to nic w porównaniu do braku neta od wczoraj bo TP.SA coś namieszała i sama nie wie co:D
     • avatar
      force
      0
      Irańska opozycja jest zła bo to są ludzie zachodu. Na siłę chcą przejąć ten jeszcze wolny kraj podobnie jak to zrobili z Irakiem. Tylko że tam nie mogą zrobić wojny bo nie mają pretekstu