Aplikacje mobilne

Zamów przejazd i nie jedź. Nowa funkcja w Uberze

przeczytasz w 1 min.

Uber dba o bezpieczeństwo swoich klientów. Właśnie dlatego pojawiła się nowa funkcja, która pozwala zamówić przejazd, ale fizycznie nie skorzystać z niego.

Zamawianie przejazdu dla znajomych. To nowość zwiększająca bezpieczeństwo najbliższych, dla których zamawiasz kurs Uberem. Gdzie szukać funkcji i jak jej użyć? Wystarczy kilka kliknięć.

Uber Guest. Zamawianie kursu dla znajomych

Pojawienie się nowej funkcji w tej popularnej aplikacji jest podyktowane rekomendacją ekspertów zajmujących się na co dzień szeroko pojętym zapewnieniem bezpieczeństwa związanego z doświadczaniem fizycznej przemocy. Uber Guest pozwoli zamówić kurs dla najbliższych – podając ich imię, a przy tym zapewniając ciągłość kontaktu podczas przewozu.

Zamówienie przejazdu jako gość jest możliwe poprzez użycie przycisku Zmień pasażera w górnej części ekranu podczas ustalania miejsca odbioru oraz celu podróży. W menu rozwijanym pojawi się imię właściciela konta, a poniżej miejsce do wpisania imienia osoby, dla której zamawiasz kurs.

Uber Guest

Kierowcy akceptującemu kurs wyświetli się imię, które wpisano w sekcji Zmień pasażera. To jednak nie wszystko, co w ramach dbałości o bezpieczeństwa wprowadza Uber do swojej aplikacji. W każdej chwili podczas podróży znajomego, dla którego zamówiono kurs możliwe będzie nawiązanie połączenia. Warto podkreślić w tym miejscu, że Uber zadba o anonimowość, a zatem w żadnym miejscu nie pojawi się numer telefonu twój lub osoby, której zamówiłeś kurs.

Podobnie jak w przypadku samodzielnej podróży Uberem, opcja Guest pozwoli śledzić trasę przejazdu w czasie rzeczywistym. Polscy użytkownicy mają już dostęp do nowej funkcjonalności – wymaga ona jednak pobrania najnowszej wersji aplikacji, a zatem sprawdź w sklepie Google Play lub Apple App Store, czy oprogramowanie nie wymaga aktualizacji.

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Kasuja Wpisy Automatem
    -3
    reklama łubera? dziwię się że ludzie do tego się w ogóle garną. chyba powodem jest kiepski rynek pracy. warunki pracy są takie, że to de facto jest zatrudnienie, co wyrokiem sądu potwierdzili pragmatyczni anglicy. czyli należy się umowa, oraz odprowadzanie składek zdrowotnych i emerytalnych, plus chorobowe i wszelkie inne przywileje pracownicze. czy tak mamy w PL? ueeeeee.....

    dlatego ubera nie zamawiam. już wolę najgorszą korpo taksówkową, z wyjątkiem tych które zajmują miejsca przy dużych dworcach PKP i PKS.