Gry

Koniec z tanim Game Passem. Microsoft zmienia zasady

przeczytasz w 2 min.

Tani Xbox Game Pass odchodzi do przeszłości. Microsoft postanowił zmienić zasady gry i uniemożliwić korzystanie z usługi za symboliczne kilka złotych.

Xbox Game Pass i PC Game Pass to świetne usługi, bo za naprawdę niewielkie pieniądze dają dostęp do dziesiątek kultowych gier, najnowszych tytułów z katalogu Microsoftu oraz niezliczonych innych produkcji, wśród których każdy może znaleźć coś dla siebie. Można grać bez limitów w setki gier przez kilka miesięcy za tyle, ile normalnie trzeba by zapłacić za jedną grę kupioną na własność. Mało tego – od lat można było oszczędzać nawet więcej, dzięki promocji „Xbox Game Pass za 4 zł”. Czas przeszły nie jest tu przypadkowy. 

Xbox Game Pass za 4 zł? Już nie skorzystasz

Microsoft zapowiedział zmianę zasad dotyczących dołączania nowych użytkowników do usługi Xbox Game Pass. Najważniejszym punktem jest wycofanie promocji „Xbox Game Pass za 4 zł”. Oznacza to, że osoby zakładające nowe konta będą musiały od razu płacić regularną cenę, czyli 40 zł miesięcznie (lub 55 zł w rozszerzonej wersji Ultimate). Zmiana ma skutek natychmiastowy. 

Wycofanie tej promocji na pewno nie spodoba się wielu osobom, ale ruch Microsoftu jest w pełni zrozumiały. Tajemnicą poliszynela jest, że wielu użytkowników „przechytrzało” usługodawcę, regularnie wykupując Game Passa za 4 zł na kolejne konta. Gigant z Redmond tymczasem potrzebuje większych zysków z usługi, którą nawet w regularnej cenie cechuje bardzo korzystny stosunek ceny do oferty. 

Promocja na Xbox Game Pass wygasa, ale będzie coś w zamian

Microsoft nie zamierza przy tym zostawić szukających oszczędności użytkowników z niczym. Stopniowo zwiększa dostępność pakietu Xbox Game Pass Friends & Family. Kosztuje nieco więcej, ale można się nim podzielić z pięcioma znajomymi lub członkami rodziny, więc w ostatecznych rozrachunku wychodzi zdecydowanie taniej. Niestety w Polsce na razie opcja nie jest dostępna, choć już niebawem powinno się to zmienić. 

Równocześnie Microsoft zapowiada, że rozważa nowe sposoby zachęcania potencjalnych użytkowników do skorzystania z Game Passa i zapoznania się z jego ofertą. Na szczegóły musimy jednak poczekać. 

Źródło: Kotaku, The Verge

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Altru
  0
  55zł za ultimate to nadal jest genialna opcja dla osób, które nie chcą wydawać fortuny na nowe gry a bawienie się w pudełeczka czy odsprzedaż ich nie interesuje. Te abonamenty to najlepsze co się przytrafiło obu konsolom (mimo że pod tym względem $ony wypada dużo słabiej od M$ to nadal świetna opcja), za niewielkie pieniądze można ograć setki tytułów, ba nawet gdyby płaciło się 100zł to nadal by się opłacało.

  Zawsze mnie bawi to marudzenie, że stare gry albo każdy już zagrał tak jakby nowe pokolenie w ogóle się nie rodziło, gdybym w latach 90 miał taki abonament to może do dziś grałbym wyłącznie na konsolach.
  • avatar
   Abgan
   -1
   Game Pass Friends & Family wygląda dobrze, ale jeśli nie pojawi się w PL wkrótce, to kupię GeForce Now zamiast tego.
   Nie mam konsoli, więc porównuję ofertę na granie w chmurze między Nvidia a MS. MS wygrywa tym, że grać mogłaby cała rodzina, Nvidia wygrywa tym, że mogę grać w gry które mam na Steam/Epic/Gog. No i Nvidia wygrywa zdecydowanie dostępnością w Polsce :)
   • avatar
    Rysiu54
    0
    To teraz nie lepie w media expert załatwić sobie xbox all access?
    • avatar
     manuski
     0
     dlatego ja się cieszę że mam all accessa do xboxa S i mam jeszcze game passa :P