Ciekawostki

Univeral wydaje na Blu-Ray

przeczytasz w 0 min.

Gdy kilka miesięcy temu Warner ogłosił wycofanie się ze wspierania nośnika HD-DVD szybko nastąpił kres tego formatu. Niemal wszyscy producenci uznali go za nośnik bez przyszłości, a Toshiba ogłosiła klęskę. Poszczególne wytwórnie wycofały się z dalszego wspierania produktu. Format umarł. Na placu boju pozostali nieliczni, choć nadal silni gracze. Mowa tu między innymi o wytwórni Universal, której logo na pewno kojarzy większość filmowych maniaków.

Wierny Toshibie Universal wstępnie zapowiedział, że musi dostosować się do nowej sytuacji jednak nie podał żadnych konkretów na temat wypuszczenia pierwszych tytułów na nośniku Blu-ray. Minęło kilka tygodni i już wiemy, że w najbliższych miesiącach pojawi się kilkanaście tytułów filmowych, które dotychczas zostały wydane jedynie na HD-DVD. Plany te na pewno zostaną zrealizowane do końca tego roku.


Na pewno doczekamy się Miami Vice, kolejnych części filmu Mumia, Doomsday, U-571, American Gangster i nie tylko. Część filmów pojawi na amerykańskim rynku już 22 czerwca, kolejne w sierpniu. Co ciekawe Universal nie przeniesie wszystkich, dotychczas wydanych filmów. Okazuje się, że część tytułów, które pojawiły się na HD-DVD nie sprzedała się tak dobrze jakby tego oczekiwał wydawca. W związku z tym, najmniej popularne filmy nie pojawią się w wersji na Blu-ray.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login