Internet

Vader - fanowski film w świecie Star Wars to coś, co warto obejrzeć

z dnia
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
9 komentarzy Dyskutuj z nami

Cyfry na liczniku odsłon zmieniają się w mgnieniu oka, a liczba łapek w górę jest zdecydowanie większa niż tych w dół. Vader: A Star Wars Theory Fan-Film to fanowski film, który ma w sobie to „coś”.

Nowe filmy spod znaku Star Wars przyciągają do kin prawdziwe tłumy, ale bywają nie najcieplej przyjmowane przez fanów. Ci ostatni wiedzą jednak „z czym to się je” i potrafią sami zaserwować kawał dobrego kina w nieco mniejszej skali. Najnowszy dowód na to nosi tytuł Vader: A Star Wars Theory Fan-Film.

Jest to tworzony przez fanów cykl filmów koncentrujących się na postaci Dartha Vadera. Pierwszy, kilkunastominutowy epizod zatytułowany Shards of the Past (według scenariusza Nikolaja Wejpa-Olsena i w reżyserii Danny’ego Ramireza), jest już dostępny do obejrzenia zupełnie za darmo w serwisie YouTube. I choć do jego obejrzenia fanów uniwersum nie trzeba raczej dodatkowo zachęcać, to dodajmy, że jest to kawał solidnej produkcji…

Vader: A Star Wars Theory Fan-Film to fanowski film i dlatego też jego przyszłość nie jest do końca znana. Twórcy chcieliby kontynuować projekt, ale w dużej mierze zależy to od tego, jak dobrze się on przyjmie. Dobra wiadomość jest taka, że – sądząc po wynikach oglądalności i ocenach – jest nieźle. 

Dodajmy też, że fan stojący za kanałem Star Wars Theory na realizację projektu wydał aż 100 tysięcy dolarów i otrzymał „błogosławieństwo” ze strony Lucasfilm (które zabroniło zdobywania budżetu przez crowdfunding i zarabiania na filmie, w zamian za możliwość wykorzystania marki).

Źródło: Dork Side of the Force, Star Wars Theory. Foto na wejście: kadr z filmu (Star Wars Theory)

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  HegemoN
  Ktoś pozamiatał Disney`a
  11
 • avatar
  kombajn
  Zaliczyłem opad szczęki, fanowski film który jest lepiej pomyślany i o niebo lepiej zagrany od filmów pełnometrażowych z gigantycznym budżetem, i przede wszystkim ma głębie scenariusza zamiast wydmuszki dla 5 latka. A i efekty specjalne są zupełnie na poziomie.
  8
 • avatar
  HegemoN
  Ktoś pozamiatał Disney`a :D Prezent dla fanów?

  Jak widać budżet to nie wszystko i da się w 10 minut zrobić coś większego niż odgrzewany kotlet starej trylogii wypchany kasą

  Szacunek i trzymam kciuki(aż się doczekać nie mogę kontynuacji ost. sceny)
  4
 • avatar
  Konto usunięte
  Spinoff-y StarWars zawsze mile widziane.
  -1
 • avatar
  xxx.514
  Tak się kończy, jak za rzeczy biorą się ludzie, którym naprawdę zależy. Trzymam kciuki za sukces i przejęcie marki od Myszki Miki.
  -1
 • avatar
  PITUCH3
  no comments
  -6
 • avatar
  dariozata
  Syf jakich malo!
  -9
 • avatar
  rasiaknorris1
  Fajne.