Karty graficzne

VIA zapowiada dwuprocesorową kartę S3 Chrome

przeczytasz w 1 min.

Firma VIA Technologies niedawno poinformowała, że finalizuje prace nad dwuprocesorową kartą graficzną noszącą nazwę S3 Chrome 5400E x2. Układ ma zostać zaprezentowany na przyszłotygodniowych targach DSE (Digital Signage Expo).

Dwuprocesorowa karta VIA Chrome jest w głównej mierze przeznaczona do zastosowań profesjonalnych np. obsługi kilku monitorów. Producent nie pokusił się o zdradzenie szczegółowej specyfikacji nowego układu, tą jednak już niebawem bo w przyszłym tygodniu podczas targów DSE poznamy.
Z informacji które już znamy można stwierdzić, że karta nie będzie nacechowana na rendering grafiki 3D lecz w głównym stopniu na oszczędność energii elektrycznej.

Układ ma posiadać sprzętową akcelerację odtwarzania wideo H.264, MPEG-2 HD, VC-1 czy też WMV-HD, może dostarczyć do 4 strumieni obrazu w rozdzielczości Full HD 1920 x 1080 pikseli dla ośmiu monitorów.
Ponadto nowa konstrukcja ma wspierać takie technologię jak interfejs programowania DirectX 10.1, OpenGL 3.0 oraz Shader Model 4.1.

Więcej informacji zostanie ujawnionych podczas przyszłotygodniowych targów DSE mających odobyć się w Las Vegas, natomiast procedura dostarczania układów do masowej sprzedaży rozpocznie się w drugim kwartale br.

Źródło: VIA Technologies  Guru3D  Nordichardware    

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Ciekawe jak to w crysisie będzie chodzić ;D
  • avatar
   jonny2003
   0
   "Z informacji które już znamy można stwierdzić, że karta nie będzie nacechowana na rendering grafiki 3D lecz w głównym stopniu na oszczędność energii elektrycznej."
   Czyli badziew do biura
   • avatar
    Darxis
    0
    Zawsze lepsze bedą dwie oddzielne
    • avatar
     romeczek
     0
     "karta nie będzie nacechowana na rendering grafiki 3D" - ciężka polska gramatyka. "back to school".