Smartfony

W nowej reklamie Galaxy Note 8 istotną rolę odgrywa... Apple

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
8 komentarzy Dyskutuj z nami

Samsung ma jasne przesłanie - dorośnij i zamiast iPhone'a wybierz Galaxy Note 8.

Czołowi producenci smartfonów nie oszczędzają na reklamach swoich produktów. Najbardziej widoczne jest to przy flagowych propozycjach, a do takowych bez wątpienia zalicza się Galaxy Note 8. Kolejny z poświęconych mu spotów doskonale wywiązuje się ze swojej roli - przyciąga uwagę i zachęca do chociażby krótkiego komentarza.

Samsung skoncentrował się bowiem nie tyle na najważniejszych funkcjach swojej propozycji, ale na głównym rywalu. Przygotowany materiał prezentuje użytkownika przez lata wiernego propozycjom Apple i muszącego godzić się na różnego rodzaju niedogodności. W końcu jednak dorósł do podjęcia jedynej słusznej decyzji i sięgnięcia nie po iPhone'a X, ale właśnie po Galaxy Note 8.


Reklamę przygotował amerykański oddział Samsunga, który o klienta starać musi się szczególnie mocno. Statystyki dobitnie pokazują, iż Amerykanie kochają Apple, a scenariusz przedstawiony powyżej nie zdarza się tam często.

Nie jest to pierwszy przypadek „dogryzania” konkurencji. Podobne zabiegi dają różne efekty, ale tym razem wyszło chyba pozytywnie. Jak sądzicie?

Źródło: Samsung Mobile USA

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dragonik
  Dorośnij i nie przepłacaj za telefony.
  18
 • avatar
  decrypterie
  ja po 7 generacjach iphone 7plus ostatni przesiadłem się na note8 ( w między czasie miałem s7 edge) i teraz śmiem stwierdzić że jest to SMARTphone bo na ipku byłem ograniczony do wielu rzeczy co mnie w pewnym momencie zaczęło irytować po wydaniu 4k średnio co roku.
  Problemem również był ios11 który kosztował więcej problemów niż pożytku.Na plus dla apple TYLKO I WYLACZNIE customer Care, nic poza tym.
  5
 • avatar
  R2rr0
  Reklama spoko, ale ceny w obydwu przypadkach przegięte. Jeszcze trochę i topowe Samsungi będą kosztowały tyle co iPhone'y.
  1
 • avatar
  Faflucy
  Ciekawe....
  http://todayilearned.co.uk/wp-content/uploads/2012/07/samsung-phones-before-and-after-iphones.jpeg
  -1
 • avatar
  sn00p
  Android i iOS to 2 różne bajki. Samsung powinien dorosnąć i przestać robić takie idiotyczne porównania.
  -14