Oprogramowanie

Webowy Photoshop już dostępny

przeczytasz w 0 min.

Choć sam tytuł wiadomości już wiele zdradza, to jednak należy się Wam kilka słów wprowadzenia. Dzisiaj producent popularnej aplikacji do edycji i retuszu zdjęć, poinformował o udostępnieniu publicznej beta wersji programu Photoshop Express. Póki co Adobe nie pobiera opłat za korzystanie z serwisu.

Dotychczas „Fotoszopa” dostępna była jako niezależna aplikacja instalowana pod systemami Windows lub Mac OS. Tym razem, Photoshop pojawia się w odsłonie „webowej”. Z możliwości Photoshop Express mogą korzystać wszyscy użytkownicy najnowszych przeglądarek WWW z aktywną wtyczką Flash w wersji 9.0 – niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego.


Choć nie należy spodziewać się od Photoshop Express tych samych możliwości co w przypadku profesjonalnej edycji programu, to jednak dla większości użytkowników prostsze rozwiązanie może okazać się znacznie atrakcyjniejsze. Sieciowy PE już teraz umożliwia dokonanie prostych zmian takich jak skalowanie, przycięcie zdjęcia, retusz kolorów, jasności, kontrastu, korygowanie „czerwonych oczu”, edycja palety kolorów i wiele innych.

Póki co Express dostępny jest w języku angielskich jednak, jak zapowiada Adobe, w niedalekiej przyszłości należy spodziewać się pojawienia kolejnych wersji językowych. Miejmy nadzieję, że język polski też został ujęty w planach.


O tym jak działa sieciowa odsłona Photoshopa możecie przekonać się bezpośrednio na tej stronie: www.photoshop.com/express - opcja "Test drive" umożliwia sprawdzenie serwisu bez konieczności rejestrowania się.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login