Internet

Serwis streamingowy WiMP podnosi jakość dźwięku - czy wpłynęła na to konkurencja?

przeczytasz w 1 min.

Wyższa jakość dźwięku we wszystkich oferowanych pakietach. WiMP dba o użytkowników.

WiMP serwis streamingowy lepsza jakość dźwięku

Serwis streamingowy WiMP pojawił się w Polsce na początku roku. Wiedzie mu się całkiem dobrze, a wszystko wskazuje na to, że może być jeszcze lepiej.

Cały czas czynione są bowiem odpowiednie starania ku temu, by jak najbardziej zadowolić użytkowników. Ci bez wątpienia ucieszą się z faktu, że we wszystkich oferowanych pakietach podnoszona jest jakość dźwięku.

WiMP umożliwia słuchanie muzyki w trybie Standard lub High Quality. W pierwszym jakość została ulepszona z AAC+ 64 do AAC+ 96. W drugim natomiast z AAC+ 256 do AAC 320, co przy odpowiednim kodowaniu sprawia, że różnica w porównaniu do bezstratnych plików audio jest właściwie niesłyszalna.

„Przy współpracy z jednym z najbardziej renomowanych norweskich studiów zajmujących się masteringiem przeprowadziliśmy serię testów, aby wybrać najlepszy format pozwalający na jak najmniejszą stratę jakości plików odtwarzanych na wszelkich urządzeniach – niezależnie czy będzie to imponujący domowy zestaw audio czy telefon z tanimi słuchawkami.” – General Manager WiMP Polska, Adrian Ciepichal

Na tym jednak nie koniec. W najbliższej przyszłości WiMP planuje wprowadzenie jakości bezstratnej. Podczas największej konferencji muzycznej w Norwegii - „by:Larm” zaprezentowane zostać miały wyniki beta testów bezstratnego streamingu dla konkretnych urządzeń - smartfonów z systemem Android oraz systemów stereo Sonos lub Bluesound HiFi. Bezstratne pliki będą udostępniane w formacie FLAC.

Źródło: inf. prasowa

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  idzpro100
  11
  ta informacja zmieniła moje życie...
  • avatar
   Konto usunięte
   3
   Niekiedy widze na benchmarku takie newsy, że aż myślę czemu ich adblock nie zablokował...
   • avatar
    TimeShadow
    1
    Mam takie pytanie może nieco dziwne ale nie znam się na tych serwisach steamingowych, chodzi o to czy wykupując te konto premium za 20 zł na wimpie bądź spotify mam dostęp do tych plików muzycznych fizycznie z komputera bez połączenia z internetem ? mogę ściągnąć np dane utwory na dysk ? czy utwory pozostają jedynie na moim koncie i mam możliwość tylko odsłuchiwania ich na serwisie ?

    Pozdrawiam.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Może by tak autor podał, czy jakość High jest dostępna za podstawowy abonament? Bo jeśli obie jakości są dostępne jednocześnie, to wybór Standard jest idiotyzmem. To dobrowolne zrezygnowanie z przyjemności słuchania.
     • avatar
      jacy4
      0
      Ja tam wole normalnie pobrać z internetu album w FLACu lub gdy nie ma to w mp3 320kbps i nie mieć problemu z zbędnymi programami czy zabezpieczeniami DRM.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       W Deezer od samego początku była taka jakość. Nie wiem jak w innych, bo mam premium tylko u nich, ale jest okej. Warte polecenia.