Technologie i Firma

Windows 10 Fall Creators Update - nowości dla użytkowników biznesowych

przeczytasz w 2 min.

Przedstawiamy najważniejsze nowości wprowadzane przez Microsoft w ramach Fall Creators Update, które docenią użytkownicy biznesowi systemu Windows 10.

Za tydzień udostępniona zostanie aktualizacja Fall Creators Update i tym samym użytkownicy systemu Windows 10 doczekają się wielu nowych funkcji i rozwiązań. Ta wersja to także praktyczne nowości dla biznesu – podsumujmy te najważniejsze.

Firma Microsoft dba o to, by jej najnowszy system operacyjny stawał się coraz lepszy i Fall Creators Update jest kolejnym krokiem na tej drodze. Aktualizacja przyniesie odświeżenie wyglądu, poprawę funkcjonowania narzędzi multimedialnych i rozrywkowych, ale też kilka nowości, które docenią przede wszystkim użytkownicy biznesowi. Dotyczą one między innymi kluczowego sektora, którym jest…

Bezpieczeństwo – jak zostanie poprawione?

Aktualizacja obejmie samą aplikację Windows Defender oraz narzędzie Exploit Guard. Ta pierwsza będzie sobie lepiej radziła z zagrożeniami ransomware, czyli złośliwym oprogramowaniem, które jest coraz większym problemem. Infekcja objawia się wyświetleniem komunikatu z żądaniem okupu (najczęściej w kryptowalucie) w zamian za odblokowanie dostępu do zaszyfrowanych plików na dysku komputera. Z kolei Exploit Guard, zgodnie ze swoją nazwą, chroni przed exploitami, czyli szkodnikami wykorzystującymi błędy w oprogramowaniu.

Windows 10 exploit

Wraz z aktualizacją Fall Creators Update system Windows 10 wzbogaci się również o narzędzia, pozwalające mocniej chronić wybrane foldery na dysku. W przypadku podjęcia przez jakąś aplikację próby modyfikacji zawartości danego katalogu użytkownik otrzyma powiadomienie. Dopełnieniem całości będzie natomiast możliwość odzyskania hasła już na ekranie logowania.

Windows 10 foldery

Nowe funkcje w Windows 10 Fall Creators Update

...nie ograniczają się tylko do bezpieczeństwa. Pojawi się na przykład funkcja „usypiania” programów, które działają w tle (Power Throttling), co pomóc ma w wydłużeniu czasu pracy laptopa w trybie mobilnym. Dodatkowo poprawie ulec ma wprowadzanie tekstu za pomocą klawiatury ekranowej oraz panelu pisma odręcznego. Dzięki temu praca w terenie powinna być nieco mniej problematyczna.

Windows 10 background

Jedną z najważniejszych funkcji, które zostaną wprowadzone wraz z Fall Creators Update, będą „pliki na żądanie”. To rozwiązanie umożliwiające wyświetlanie plików przechowywanych w chmurze w dokładnie taki sam sposób, jak te, które są zapisane lokalnie. Praca z materiałami zapisanymi w różnych lokalizacjach może być dzięki temu efektywniejsza, a przy okazji nie będzie potrzeby przetrzymywania plików na HDD lub SSD. 

Windows 10 OneDrive

Fall Creators Update to także funkcja automatycznych checkpointów, opcja udostępniania maszyn wirtualnych oraz „galeria” tych ostatnich w Hyper-V, jak również zaktualizowany czytnik PDF z funkcją uzupełniania formularzy (i automatycznego zapisu/druku) w przeglądarce Microsoft Edge.

Aktualizacja Windows 10 już 17 października

Dokładnie tego dnia rozpocznie się udostępnianie aktualizacji Fall Creators Update. Szczególnie w środowisku firmowym zaleca się jednak wstrzymanie się z jej instalacją, przynajmniej na kilka dni, ponieważ niejednokrotnie występują później poważne problemy. Dobrym pomysłem może być również stworzenie pendrive’a naprawczego.

Źródło: Microsoft, ZDNet, Computerworld, inf. własna

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    siwyandrew
    0
    Jakoś wcześniej nie słyszałem o usypianiu programów w windzie, a uważam, że to rozwiązanie jest naprawdę ciekawe. Często zdarza mi się mieć program otwarty tylko po to by mieć wgląd na coś co przedstawia/zawiera (np kod źródłowy programu, podglądnąć excela, albo mieć jakąś stronę w goglach odpaloną w tle), i siedzi w tle i nie przeszkadza, aczkolwiek wcina kompa jak zła, a teraz jeszcze miałby mniej kompa wcinać, podoba mi się ta idea. Niby można każdemu procesowi nadać jakiś priorytet w windzie, ale czy ktoś sprawdzał w praktyce co to zmienia? ponadto ograniczamy się wówczas do cpu, a tam sądzę, że jeszcze ram się trochę zwolni, bo dane będą odkładane na jakiejś pamięci dysku? Umie mi Ktoś ładnie wyklarować jak to wygląda obecnie, a jak ma to wyglądać w najbliższej przyszłości?