Smartfony

Windows 10 i Android 5.0 na pokładzie jednego smartfona - podobno już wkrótce

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
16 komentarzy Dyskutuj z nami

Być może szykuje się premiera naprawdę ciekawego urządzenia.

Windows 10 i Android 5.0 na pokładzie jednego smartfona

Większość z Was kojarzy zapewne kilku chińskich producentów smartfonów. Jeśli potwierdzenia doczekają się najnowsze doniesienia to być może grono rozpoznawanych firm z Państwa Środka jeszcze się powiększy.

Z rewelacji do jakich udało się dotrzeć portalowi gizmochina wynika bowiem, iż firma Wei Yan pracuje nad smartfonem z funkcją dual boot, a więc oferującego dwa systemy operacyjne. W tym przypadku jest to jednak tym bardziej interesujące, że mowa o platformach Windows 10 oraz Android 5.0 Lollipop.

Smartfon pojawić ma się już wkrótce, chociaż oznacza to w tym przypadku jedynie zapowiedź. Oficjalna premiera nowej wersji mobilnych okienek będzie miała bowiem miejsce dopiero za jakiś czas i tym samym poczekać trzeba będzie na debiut samego urządzenia.

Sofia, bo taką nazwę nosić ma szykowany smartfon, powinien mieć jednak także inne atuty. Za takowe uznać należy 5" ekran Full HD, 2 GB pamięci RAM oraz kamery 13 i 5 Mpix, a takie elementy obejmować ma jego specyfikacja. Co więcej, producent zadbać ma też o interesującą stylistykę, co zdają się potwierdzać pierwsze grafiki.

Sofia smartfon obudowa

Co powiedzielibyście na tego typu propozycję?

Źródło: gizmochina

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  webmaniack
  No i to jest jakiś powiew świeżości. Jednak da się zrobić ładnego smartfona. Samsungi, jabłka i cała reszta powinna się uczyć.
  30
 • avatar
  Konto usunięte
  Wei Yan. "Smatr" Phone i wszystko jasne.
  18
 • avatar
  adam6056
  Testowałbym, używałbym :D
  9
 • avatar
  jkbrenna
  droga jest taka, oni tam na dodatki unijne nie czekaja..
  2
 • avatar
  Author
  Rwałbym jak urzędnik 13tą pensje z naszych podatków
  1
 • avatar
  gieteiks
  -2
 • avatar
  gieteiks
  Po nie udanych testach battlefiled 4 a następnie nagganym stanem gry przez znajbliższe miesiące zwracam uwagę na sposób strzelania sniperkami BAttlefield hardline ma te kwestie perfekcyjną także jest prawie jak w bf 3!!
  -14
 • avatar
  Konto usunięte
  Brak konsekwencji w sloganie. Powinno być: Smatr Phoen. :P
 • avatar
  Konto usunięte
  A jeśli chodzi o sprzęt to sam nie wiem. Ogólnie rzecz biorąc to nie widzę nic pociągającego w dwóch systemach w jednej obudowie. Co miałbym z tym robić? Raz włączać jeden system, raz drugi? Tak dla jaj? Z drugiej strony można dołożyć jeszcze Tizena i zrobić tripleboot. A może jeszcze, jak ktoś jest już totalnie niezdecydowany, Ubuntu OS? ;)
 • avatar
  Konto usunięte
  Chodziło oczywiście o Ubuntu Phone.
 • avatar
  Konto usunięte
  Łejt e minyt. Skoro telefon ma mieć Windows Phona
  I ANDROIDA, to czemu na egzemplarzu z reklamy są windowsowe przyciski Wróć, Start i Szukaj, skoro Andek ich nie obsługuje? Przecież i W10 i Andek 5.0 mają (w przypadku WP będą miały) możliwość wyświetlenia przycisków sterowania na ekranie, więc po co robić sprzętowe przyciski do WP i co ma być w Andku? Przecież jakby w wersji z reklamy na Andku były kontrolki ekranowe to wyglądałoby to co najmniej dziwnie...
 • avatar
  Konto usunięte
  Nie moge się doczekać ! :D