Systemy operacyjne

Windows 10 - jak wyłączyć irytujące sugestie w menu Start (i nie tylko)

przeczytasz w 1 min.

Dymki z poradami i wskazówkami czy sugestie dotyczące aplikacji - podpowiadamy jak pozbyć się ich z systemu Windows 10.

Windows 10 nie jest złym systemem, ale na pewno potrafi być irytujący. Choćby za sprawą wyskakujących dymków i okienek z sugestiami czy poradami. Pewnie, laik może docenić wskazówki jak zrobić to czy tamto, ale bardziej zaawansowany użytkownik będzie nimi tylko drażniony. Na szczęście istnieje możliwość ich wyłączenia. Jak to zrobić?

Zanim przejdziemy do odpowiedzi, warto w ogóle wskazać, o co chodzi. A chodzi mianowicie o „wskazówki”, które system ochoczo wyświetla w menu Start...

Windows 10 menu ad

...czy na pasku zadań. Oprócz sugerowanych aplikacji i cennych porad, pokazywane w ten sposób są również informacje, że Microsoft Edge jest bezpieczniejszy niż nasza przeglądarka, a jeśli już musimy korzystać z Chrome’a, to powinniśmy pobrać do niego takie a takie rozszerzenie:

Windows 10 irytacja

Microsoft twierdzi, że te wskazówki zostały zaprojektowane, by „pomóc ludziom w wykorzystaniu wszystkich możliwości systemu Windows 10”. Dlatego też w większości przypadków domyślnie są one włączone. Dobra wiadomość jest taka, że można to zmienić. 

Pierwszym krokiem powinno być wyłączenie „sugestii” w menu Start. Aby to zrobić należy przejść do Ustawień, wybrać opcję Personalizacja, przejść do kategorii Start i wyłączyć opcję „Czasami pokazuj sugestie w menu Start”:

Windows 10 sugestie

Następnie warto wyłączyć coś, co Microsoft nazywa „poradami, wskazówkami i sugestiami”. W tym celu należy udać się do Ustawień, wybrać opcję System, przejść do kategorii Powiadomienia i akcje i wyłączyć opcję „Porady, wskazówki i sugestie podczas korzystania z systemu Windows”:

Windows 10 wskazówki

To wszystko. Teraz możecie cieszyć się systemem wolnym od microsoftowych sugestii.

Źródło: OnMSFT, Microsoft IT Center, Windows Blog, How to Geek, inf. własna

Komentarze

38
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  17
  A potem przy pierwszym updacie M$ to zresetuje do swoich ustawień. Tak, rzeczywiście "Windows 10 nie jest złym systemem".
  • avatar
   Konto usunięte
   5
   Zobaczymy jak długo posiadacze wersji innej niż Enterprise będą mogli to wyłączać.
   Z ekranem blokady było podobnie (a jest on tak potrzebny w komputerach stacjonarnych jak świni siodło), można było go wyłączyć w zasadach grupy, obecnie działa to tylko w wersji Enterprise, ciekawe dlaczego? ;)
   • avatar
    Silver
    5
    Im więcej słyszę o win 10 i dostrzegam newsów tym bardziej dziwi mnie - kto tam i nad tym pracuje? Jak można w ogóle tak spaprać system operacyjny? Rozumiem, że dają takie pierdoły, ale to powinny być rzeczy dla darmowych dystrybucji itp - zapłaciłeś - proszę wolne od reklam wydanie.
    • avatar
     patol1984
     2
     Jak to jest, że nie mam na żadnym komputerze z windows 10 tych sugestii chociaż tego nie wyłączałem, nie mam też sławnych reklam ani innych dupereli na które wszyscy narzekają ;d

     Dlatego po instalacji win 10 byłem pozytywnie zaskoczony bo przygotowywałem się na solidne kilka godzin ustawiania systemu, a tu tuż po instalacji prawie wszystko ustawione jak trzeba. Oczywiście świeża instalacja, bo po update to miałem cyrki.

     Czy te wszystkie mankamenty są na wersji home?
     • avatar
      hemisys
      0
      A jak wyłączyć automatyczne maksymalizowanie okien, gdy sie je przesuwa w okolice granicy ekranu?
      • avatar
       manioor
       0
       Ktoś może wie dlaczego nie indeksują się programy np battle.net lub origin we "wszystkie programy"?

       Witaj!

       Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
       Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

       Połącz konto już teraz.

       Zaloguj przez 1Login