Smartfony

Windows 10 nie zadebiutuje tego lata na smartfonach

przeczytasz w 1 min.

Microsoft zapowiedział właśnie, że właściciele urządzeń mobilnych poczekają na nową wersję systemu nieco dłużej

Windows 10 nie zadebiutuje tego lata na smartfonach

Na premierę systemu Windows 10 czekają nie tylko osoby korzystające z komputerów, ale także właściciele urządzeń mobilnych. Najnowsze informacje nie są niestety dla tych drugich szczególnie optymistyczne.

Podczas niedawnej konferencji Build 2015 ujawniono, że mobilna odsłona Windows 10, a więc ta dla smartfonów i mniejszych tabletów, pojawi się nieco później. Informacje takie przekazał sam Joe Belfiore.

"Nasz mobilny build nie jest rozwinięty tak mocno, jak ten z PC. Jesteśmy przygotowani do zaprezentowania nowych doświadczeń dla smartfonów później niż dla PC."

Konkretne daty wciąż nie są ujawniane. Jeśli jednak wierzyć ostatnim doniesieniom z obozu AMD, Windows 10 na komputerach zadebiutować może już w lipcu. Jeśli chodzi natomiast o smartfony to najprawdopodobniej nie stanie się to wcześniej niż późną jesienią.

Źródło: theverge, sagmart

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  R2rr0
  10
  Szkoda, ale jeśli dzięki temu ma być lepszy to ok.
  • avatar
   davyy88
   3
   Byle by tylko pojawił się na Lumie 920.
   • avatar
    marekxdx
    0
    Dopracowanie do perfekcji może zająć sporo czasu więc nie dziwię się że nastąpi to później niż przypuszczano. Ale nowe flagowce zaspokoją apetyt.
    • avatar
     jkbrenna
     0
     mozna zacytowac Gorbaczewa," wszyscy ktorzy opozniaja sie z podjenciem prawidlowej decyzji w odpowiednim czasie, za to zaplaca" MSFT zylo na monopolu i niedoskonalosci, teraz po 35 latach nareszcie dobry OS chca na rynek wprowadzic, ale moze byc za pozno..
     • avatar
      ifeelveryblah
      0
      Szkoda trochę, że przy tych całych aplikacjach uniwersalnych ucierpi Modern UI. To jest coś co sprawia, że aplikacje z Androida wyglądają jakby robione były w latach 90 :D Jest ogromna przepaść na korzyść Windowsa.