Systemy operacyjne

Menedżer zadań w Windows 11 dostaje to, czego mu tak brakowało

przeczytasz w 1 min.

Już wkrótce szybciej znajdziesz ten interesujący cię proces. Menedżer zadań w Windows 11 doczeka się bowiem… wyszukiwarki.

Menedżer zadań w Windows 11 dostanie wyszukiwarkę

Windows 11 daje coraz więcej powodów, by go polubić i by się nim zainteresować. Krótko mówiąc: realizuje to, na co mieliśmy nadzieję od dłuższego czasu. Najpierw powróciły widżety, później Eksplorator plików doczekał się kart, a teraz Menedżer zadań wreszcie zaoferuje wyszukiwarkę

Pole wyszukiwarki pojawi się w górnej części okna. Pozwoli szybko i wygodnie przeszukiwać i filtrować procesy: po ich nazwie czy nawet nazwie ich producenta. To ułatwi nie tylko monitoring, ale też odnajdywanie i ubijanie tych lub innych procesów. Obecnie trzeba po prostu scrollować, ewentualnie można sobie pomóc, wciskając klawisz reprezentujący pierwszą literę nazwy. 

Windows 11 Menedżer zadań wyszukiwarka

Wyszukiwarka w Menedżerze zadań pojawiła się jako część ostatniej paczki dla Insiderów (przy czym jest to na razie funkcja ukryta). Jeśli testy nie wykażą jakichś poważnych problemów, to wkrótce trafi też pewnie do pełnego wydania systemu Windows 11, na co – rzecz jasna – liczymy. 

Jak zmienił się Menedżer zadań w Windows 11?

Warto przy okazji wspomnieć, że nie jest to jedyna nowość w Menedżerze zadań. Nie tak dawno temu doczekał się on solidnej aktualizacji, w ramach której zyskał nowocześniejszy, spójny z resztą systemu interfejs. Poszczególne kategorie zostały przeniesione do panelu bocznego, a belka wykorzystania podzespołów u góry pozwala lepiej czuwać nad pracą procesora, pamięci czy karty graficznej.

Windows 11 Menedżer zadań obecnie

Dodatkowo, w ramach jednej z ostatnich aktualizacji, przycisk umożliwiający uruchomienie Menedżera zadań powrócił do menu kontekstowego z poziomu Paska zadań.

Źródło: Windows Latest

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kasuja Wpisy Automatem
  3
  bardzo dobre managery zadań niezależnych producentów, porównywalne do tego lub nawet lepsze, są już od WindowsXP. nie potrzebuję do tego Windows11
  • avatar
   fujiyama
   3
   Pierwsza sensowna funkcjonalność w Windowsie od 10 lat chyba. A dalej nie ma filtrowania serwisów, będzie w 2032.
   • avatar
    piomiq
    0
    Wielu aplikacjom w Windows (produkcji Microsoft) brakuje przyjazności dla użytkownika. Takiej wyszukiwarki/filtrowania brakuje przykładowo aplikacji do przeglądania usług (services). Większość aplikacji dostarczanych przez Microsoft gdzie mamy listę elementów nie ma żadnej wyszukiwarki czy filtrowania, co bardzo utrudnia pracę. Może za ty by się wzięli zamiast za robienie cukierkowego wyglądu, którego i tak nie potrafią skończyć (wiele okien systemowych ma stary wygląd, tj.brak trybu ciemnego).
    • avatar
     januszb
     0
     Process Explorer autorstwa Sysinternals o wiele skutecznie zarzadza - a Microsoft nie probuje uzupelnic swojego menedzera o funkcje dostepne w PE, chociaz oficjalnie Sysinternals dziala pod jego egidą.