Systemy operacyjne

Windows 11 ułatwi trzymanie ręki na pulsie

przeczytasz w 2 min.

Może i niczego w życiu nie zmieniają, ale Widżety są mimo wszystko jedną z największych nowości w Windows 11. Wraz z nadchodzącą aktualizacją systemu staną się bardziej praktyczne.

Widżety w Windows 11 – Microsoft naprawdę w nie wierzy

Nazwa może być myląca, bo Widżety w Windows 11 to nie elementy, które można sobie porozmieszczać na pulpicie, tylko odrębny panel z kafelkami informacyjnymi. To może być strumień wiadomości z ulubionych portali tematycznych, prognoza pogody, lista zadań do wykonania, notowania giełdowe czy też podgląd terminarza. Obecnie widżety są powiązane wyłącznie z systemowymi aplikacjami, ale wraz z nadchodzącą aktualizację to się zmieni. 

Z najnowszych informacji wynika, że jedną z dużych zmian wprowadzanych przez Windows 11 22H2 (bo taką nazwę ma ta aktualizacja) będzie właśnie dodanie obsługi widżetów z zewnątrz. Można sobie wyobrazić, że dzięki temu na przykład otrzymamy informacje o nowych filmach na Netflix czy też muzycznych premierach na Spotify. Oczywiście to dopiero początek, bo możliwości będą na dobrą sprawę nieograniczone. 

Aktualizacja Windows 11 22H2 to będzie duża rzecz

Ta zmiana ma wejść w życie wraz z aktualizacją Windows 11 22H2, której premiery spodziewamy się latem bieżącego roku. Wśród innych nowości, jakie ma ze sobą przynieść, odnajdujemy na przykład większe możliwości jeśli chodzi o personalizację menu Start i paska zadań, wygodniejsze korzystanie z Szybkich ustawień i Centrum powiadomień, przeprojektowane działanie skrótu Alt+Tab (który pokaże grupy okien) oraz wiele, wiele więcej. 

Windows 11 – podobnie jak „Dziesiątka” – jest systemem rozwijanym na bieżąco. Microsoft podchodzi do tematu w taki sposób, że nieustannie modyfikuje i wzbogaca swój projekt, regularnie wypuszczając aktualizacje z nowymi funkcjami. Najpierw są one testowane przez Insiderów, później trafiają do szerokiego grona użytkowników. Jak szerokiego? Na razie niezbyt – „Jedenastka” nie zdołała póki co zyskać większej popularności. Wraz z każdą kolejną aktualizacją wynik powinien się jednak poprawiać. 

Źródło: Windows Latest, Tech Advisor, informacja własna

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Bazyliszek
  6
  Przecież widżetu to jedna z bardziej nielubianych składowych windy
  • avatar
   youkai20
   6
   Ja to od razu wyłączyłem, kolejny szajs do wyświetlania ton reklam. I przesunąłem menu start na normalną pozycję, czyli w lewo. Na środku to sobie może być w tabletach.
   • avatar
    stancki
    3
    Będzie można robić użytkownikom Windows 11 wodę z mózgu.
    • avatar
     Cinas
     1
     Widżety były fajne w 7, ale nie rozwijane... Te obecne średnio mi pasują, niby bardziej wygładzone itd. ale nie mogę ich zmienić tak jak chce i ustawić tam gdzie chcę. Dlatego te z 11 wyłączyłem
     • avatar
      piomiq
      1
      > Windows 11 ułatwi trzymanie ręki na pulsie
      Może niech ułatwi obsługę systemu, bo wciąż jest to mocno toporne.
      System jest już spójny? Wszystkie okna systemowe potrafią przybrać ciemny motyw?
      Nie zrobią jednego dobrze a biorą się za kolejne. Znów będzie tzw. system nie do kończony.
      • avatar
       piotr.potulski
       -1
       Te widgety, brzmią jak coś co ma u siebie od jakiegoś czasu MacOS. Według mnie kompletna bzdura, ale może ktoś tego używa. Jeżeli już mają coś kopiować z tego systemu, to niech to będzie np. zarządzanie wirtualnymi pulpitami i aplikacje pełnoekranowe, bo w tym zakresie faktycznie są z tyłu. I niech w końcu to menu start działa bez lagów. Ale pewnie będzie tak jak przy poprzednich zapowiedziach - ma być super, a na premierze okazuje się, ze wszystko co naprawdę przydatne spadło i zostaje zmiana koloru jakiegoś okna.
       • avatar
        pawluto
        -1
        Gdyby na siłę mnie nie zmusili to nadal siedział bym na najlepszym systemie jakim był Windows 7 !
        • avatar
         piomiq
         -2
         Widżety miała KDE/Plasma 10 lat temu. Teraz Microsoft na to wpadł?
         • avatar
          HardCorak
          0
          W 10 dodali pogodę na pasek zadań żeby w 11 ją schować do aplikacji...

          Te widżety staną się użyteczne jak będzie je można na stałe przypiąć do paska zadań czy dać na pulpit. Zaglądać cały czas do tej aplikacji co je przechowuje mija się z celem.
          • avatar
           hegazi
           0
           'przeprojektowane działanie skrótu Alt+Tab '

           o nie, jeszcze bardziej to zje...ą.