Technologie i Firma

Windows Defender ATP zabezpieczy też starsze systemy - Windows 7 i 8.1

przeczytasz w 1 min.

Microsoft postanowił, że korporacyjni użytkownicy Windows 7 i Windows 8.1 będą mogli skorzystać z Windows Defender Advanced Threat Protection, czyli zabezpieczającej komputery platformie opartej na chmurze i uczeniu maszynowym.

Microsoft na każdym kroku przypomina, że tylko Windows 10 zapewnia użytkownikom maksymalny poziom bezpieczeństwa. Nie zamierza jednak odmawiać skutecznej ochrony posiadaczom komputerów ze starszymi systemami operacyjnymi. Ogłosił, że ATP trafi też na „Siódemkę” i „Ósemkę”.

Windows Defender Advanced Threat Protection – czyli właśnie ATP – to oparta na chmurze i uczeniu maszynowym platforma, która skutecznie zabezpiecza komputery przed różnego typu złośliwym oprogramowaniem. Użytkownikom Windows 10 została ona już udostępniona i mogła być prezentem tylko dla nich, ...ale nie będzie.

Windows Defender ATP

Microsoft zapowiedział, że już latem ATP będzie dostępne także na Windows 7 i Windows 8.1. Prawdopodobnie jednak użytkownicy domowi nie mają powodów do radości, bo wygląda na to, że obsługa platformy zostanie zaoferowana wyłącznie klientom korporacyjnym. 

Krótko mówiąc: Microsoft zdaje sobie sprawę z tego, że w firmach 1) przejście na nowy system jest bardziej kłopotliwe i czasochłonne oraz 2) wysoki poziom bezpieczeństwa to podstawa. Dlatego też zamierza zaoferować przedsiębiorcom to, co udało się mu osiągnąć, tym bardziej że wsparcie dla „Siódemki” kończy się dopiero w 2020 roku, a dla „Ósemki” trzy lata później.

Źródło: ghacks, Windows Blogs

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  putout
  1
  antywirus który powoli dogania w testach inne. niezła rzecz do tego bez hitu na wydajności w przeciwińeństwie do innych antywirusów.
  • avatar
   arek1976
   -1
   dobrze ze umie wyłączyć to dziadostwo
   • avatar
    Kenjiro
    -2
    Czy ktoś wie, czy owo ATP będzie płatne? A jeśli tak, to "wiela"?