Oprogramowanie

Windows Store: usługa dostępna w wersji beta systemu Windows 8

przeczytasz w 2 min.

Detale o Windows Store

Nadciągająca premiera systemu Windows z numerem osiem, o czym pisaliśmy m.in. w informacji pt. Windows 8 beta może już w styczniu - to jednocześnie zwiastun pojawienia się usługi Windows Store – „okienkowego” sklepu z aplikacjami. Wiadomo już, że WS ma pojawić się wraz z betą systemu pod koniec lutego 2012 roku.

Aktualnie na świecie pracuje ponad 1,2 miliarda komputerów wyposażonych w system giganta z Redmond. Właściwie można się dziwić, że Windows Store zadebiutuje dopiero teraz. Biorąc pod uwagę poczynania konkurencji, aktualne działania Microsoftu to na pewno falstart, chociaż nie oznacza to wcale, że firma kierowana przez Ballmera jest na przegranej pozycji.

Amerykański gigant planuje początkowo zaoferować użytkownikom głównie bezpłatne treści i aplikacje, które mają zachęcić odwiedzających do korzystania z nowej opcji. Jednocześnie twórcy oprogramowania zostali zaproszeni do udziału w konkursie, w którym wyłonione zostaną najlepsze programy dla klientów Windows Store.

Microsoft przewiduje, że dostępne na wirtualnych stoiskach treści przewyższą ofertę dedykowaną platformom Android oraz iOS - systemu operacyjnego urządzeń mobilnych Apple.

Windows Store
Firma, której system steruje ponad miliardem komputerów nie obawia się falstartu usługi

Osoby odwiedzające sklep Microsoftu będą korzystać z interfejsu Metro, który charakteryzuje przejście od standardowych, funkcjonujących do tej pory ikon, do pól dotykowych. System wyszukiwania interesujących treści nie będzie znacząco odbiegał od przeglądarek konkurencji.

Płatne aplikacje, które znajdą się w Windows Store, przyniosą ich autorom 70 % zysku, a w wypadku sprzedaży treści za kwotę wyższą niż 25 tys. dolarów, będzie to aż 80 procent. Jednocześnie Microsoft podał, że jego wirtualny sklep zostanie udostępniony w 231 krajach i zaoferowany w ponad 100 językach. Nawet IE 10 nie uniknie romansu ze „okienkowym” sklepem. Przeglądarka Microsoftu zostanie wyposażona w przycisk przenoszący użytkownika na bazar różności pana Ballmera i spółki.
 

Więcej o Windows 8:

Źródło: geek

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  4
  Nastała era płatnego bullshitu.
  • avatar
   Konto usunięte
   -3
   Niedawno w Androidzie zmienili układ sklepu, teraz narzucają się aplikacje płatne a do bezpłatnych trzeba się natapować. Kolejny krok, płać albo wyłączymy ci system.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Ciekawe jaki będzie koszt publikacji.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     W 231 krajach mówicie? A gdzie oni tyle ich znajdą?

     Witaj!

     Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
     Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

     Połącz konto już teraz.

     Zaloguj przez 1Login