Ultrabooki

Ups! Wyciekły informacje o nowych MacBookach Pro

przeczytasz w 1 min.

Jakiś czas temu przedstawiciele Apple zarzekali się, że trwa ostra walka z osobami, które przyczyniają się do wycieków informacji na temat kolejnych generacji urządzeń tej marki. Walka ta jest jednak nieskuteczna. Tym razem pojawiły się informacje na temat nowych MacBooków Pro.

Nowe MacBooki Pro

W październiku opublikowano doniesienia o tym, że w tym roku nie zobaczymy już nowych modeli komputerów firmy Apple. Premiery kolejnych generacji Maców mają odbyć się dopiero w pierwszym kwartale przyszłego roku

Pierwszymi urządzeniami, które w przyszłym roku zaprezentuje firma Apple mają być nowe 14-calowe i 16-calowe MacBooki Pro z układem M2 Pro oraz M2 Max.

W sobotę pojawiły się informacje, które świadczyć mogą o tym, że wyżej opisane doniesienia się sprawdzą.

W bazie danych popularnej wśród miłośników gier komputerowych aplikacji Steam pojawiły się wpisy odwołujące się do dwóch nowych modeli MacBooków. Znajdują się w niej informacje na temat komputerów, które korzystają z tej platformy. Warto jednak dodać, że użytkownicy mogą zgodzić się na rejestrowanie tych danych bądź nie.

Na liście komputerów, które korzystały z aplikacji Steam w listopadzie 2022 roku pojawiły się zupełnie nowe Maki z identyfikatorami „Mac14,6” i „Mac15,4”. Poza tym znalazły się tam także wpisy dotyczące innych komputerów, między innymi Maców Studio oraz MacBooków Air i Pro z układem M2.

MacBook Pro na Steam

Umieszczenie na wspomnianej liście nowych komputerów sugeruje, że Apple może testować te urządzenia na platformie Steam, choć póki co ich aktywność wynosi 0%.

Układ M2 Max - wydajność

Przypomnijmy, że pod koniec ubiegłego miesiąca w bazie wyników testu Geekbench 5 odnaleziono pierwsze rezultaty dotyczące wydajności układu M2 Max. Komputer stanowiący platformę testową także oznaczony jest jako „Mac14,6”, a wyniki jakie osiągnął to 1853 i 13855 odpowiednio w teście jednordzeniowym i wielordzeniowym.

Źródło: MacRumors

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Wojt_wro
  13
  Szalony zakres informacji które wyciekły. Łał. Teraz wszystko jasne. De detale. Ta specyfikacja. Szok!
  • avatar
   develoop
   7
   Kiedy skończycie z tym zwrotem że "wyciekły" nic nie wyciekło, nie wzbudzajcie sztucznie sensacji, bo co chwilę coś wycieka wam, może czas zadzwonić po hydraulika?
   • avatar
    fanbenchmarka
    2
    Przecież to pan „warto przypomnieć” Grzegorz Świątek.
    Przez lata wyśmiewany na portalu myapple za wysrywy z translatora, teraz robi robotę nie mniejszą niż Maziarz pisząc o bzdetach.