Dyski

Zewnętrzny dysk SSD od Buffalo

przeczytasz w 1 min.

Firma Buffalo Technology wprowadziła na rynek przenośny dysk SSD - Microstation - podłączany do komputera przez USB. Jest o połowę mniejszy od mobilnych dysków twardych, energooszczędny i wytrzymały. Nowy napęd ma wymiary 89 x 57 x 11 mm, i waży zaledwie 60 gram. Urządzenie ma zapewnić transfery na poziomie 35 MB/s, i nie wymaga dodatkowego zasilania.

Dyski MicroStation będą sprzedawane z  dołączonym oprogramowaniem Memeo AutoBackup, pozwalającym na wykonywanie kopii zapasowych danych oraz Secure LockWare, programem szyfrującym dane.

Nowe dyski SSD będą dostępne o pojemności 32 GB, 64 GB100 GB, a ceny wynoszą odpowiednio ok. 320zł, 880zł1000zł.

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  USB ? buu :/ to pewnie dlatego dali USB bo te dyski wiecej i tak nie wyciagaja :-)
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   teoretycznie w praktyce jest inaczej :-) sam posiadam obudowe icy box a w niej Samsunga F1 i transfery maxymalnie 30-35MB/sec wiecej przez USB nie poleci ... miales kiedys 60MB/sec na USB2.0 ? bo ja nigdy :-) wiec dalej zostaje przy swoim : " dali USB bo te dyski i tak szybciej nie lataja pewnie" xD
   • avatar
    deel77
    0
    Jasne, że przez USB2.0 nie pójdzie lepiej. Ten sam dysk (np. WD MyBook) podłączony przez USB2.0 i IEEE1394(firewire) lepiej (szybciej) będzie działał przez to drugie łącze. Prędkośc rzędu 30-35MB/s to max co można osiągnąc przez USB - niestety.

    Właściwie trudno oprzec się wrażeniu, że dyki SSD podłączane przez USB to takie przerośnięte pendrivy.