Mobile

PQI i-Power 3300 PowerBank 3300 mAh

przeczytasz w 1 min.

Podstawową wadą większości urządzeń mobilnych jest mała pojemność baterii, co przekłada się na stosunkowy krótki czas pracy. Wybierając się na wycieczkę pod namiot, już po kilku dniach słuchawka zacznie informować nas o rozładowaniu baterii. W skrajnych przypadkach na przykład podczas ciągłego korzystania z odbiornika GPS przez aplikację nawigacyjną rozładowanie baterii może nastąpić już po kilku godzinach. Z tego powodu coraz bardziej popularnym akcesorium stają się tak zwane „power banki” pozwalające naładować baterię dowolnego urządzenia mobilnego za pośrednictwem portu micro USB.

PQI i-Power PB-101 3300 mAh

Testowany przez nas model to PQI i-Power z akumulatorem o pojemności 3300 mAh. Wartość ta od razu wskazuje, że i-Power dedykowany jest głównie smartfonom. Czas oraz ilość cykli ładowania zależy oczywiście od pojemności ogniwa zasilającego smartfon lub tablet. W przypadku mniejszych modeli na przykład Sony Ericsson Neo V wyposażonego w baterię o pojemności 1500 mAh i-Power starcza na dwa pełne cykle, a czas ładowania jest nieco dłuższy niż w przypadku korzystania z klasycznej ładowarki sieciowej.

Urządzenie wyposażone jest w dwa porty: standardowy USB oraz micro USB. Pierwszy wykorzystywany jest do ładowania urządzenia mobilnego podłączonego za pomocą dołączonego do zestawu kabla, a drugi służy do ładowania „power banku”. Stan naładowania i-Power sygnalizowany jest za pomocą czterech kontrolek zatopionych w obudowie. Cała konstrukcja jest sztywna, elementy obudowy są dobrze spasowane i nie uginają się. Gumowa zawieszka (dostępna w kilku kolorach) umożliwia wygodne przymocowanie na klipsie na przykład wewnątrz plecaka.

Proces ładowania rozpoczyna się po naciśnięciu przycisku znajdującego się na wierzchniej stronie obudowy i kończy automatycznie po pełnym naładowaniu smartfona lub rozładowaniu akumulatora „power banku”.

Alternatywnym lekarstwem na rozładowany smartfon może być wymiana baterii, jednak jest to dużo bardziej uciążliwe, a w przypadku niektórych modeli wręcz niemożliwe.

 PQI i-Power 3300 PowerBank 3300 mAh
 plusy:
• smukła i estetycznie wykonana obudowa
• prostota obsługi
• zadowalający czas ładowania urządzeń mobilnych
 minusy:
• długi czas ładowania „power banku”
Szacowana cena w dniu publikacji testu: ok. 139 zł