AMD Tech Day - premiera mobilnych platform AMD
Laptopy

AMD Tech Day - premiera mobilnych platform AMD

przeczytasz w 1 min.

Na konferencji w Toronto firma AMD ujawniła nowe mobilne modele APU, rozwiązania programowe oraz ścieżkę rozwoju firmy.

Dzisiejszego dnia debiutują nowe platformy mobilne AMD – Temash przeznaczony do tabletów, hybryd i netbooków, Kabini przeznaczony dla notebooków do podstawowych zastosowań, oraz Richland dla najwydajniejszych notebooków Ultrathin. Temash i Kabini są pierwszymi APU AMD wykonane w 28-nanometrowym procesie produkcyjnym i wykorzystujące układy graficzne oparte na architekturze GCN. Na naszych łamach ukazał się równolegle test notebooka z AMD Kabini.

7 maja w Toronto odbyła się konferencja AMD Tech Day, gdzie redakcja benchmark.pl skrzętnie zbierała informacje na temat nowych APU. Na dalszych stronach możecie znaleźć szczegółowe informacje na temat nowości zaprezentowanych przez AMD, zapraszamy również do obejrzenia naszej krótkiej relacji wideo.

Podczas konferencji firma AMD potwierdziła to, co było już wiadome w zasadzie od dawna. Rynek się zmienia, a wraz z nim ewoluują firmy. Komputery stacjonarne tracą na popularności, a zyskują notebooki, tablety i rozwiązania hybrydowe. To właśnie na tej części rynku skupi się AMD i stąd największy nacisk na konstrukcje SoC.

Oczywiście nie oznacza to, że firma z dnia na dzień zrezygnuje z produkcji kart graficznych Radeon, czy procesorów FX – po prostu nie będą one już dłużej imperatywem. Nadszedł czas APU.

Przyjrzyjmy się bliżej trzem nowym platformom mobilnym AMD, a także zaprezentowanym rozwiązaniom programowym. Wszystkich oczekujących na premierę Richland w wersji desktop, uspokajamy, że nastąpi ona już niedługo.