Laptopy

Podsumowanie

przeczytasz w 1 min.

Wszystkie zaprezentowane nowości dotyczą platformy mobilnej, która to dziś ma swoją premierę. Przypominamy, że na naszych łamach ukazał się równolegle test notebooka z AMD Kabini. Co jednak desktopowymi wersjami APU, a konkretnie z następcami Trinity o kodowej nazwie Richland? Nie musicie się niepokoić - lada dzień na naszych łamach pojawi się recenzja najwydajniejszego APU w segmencie komputerów stacjonarnych.

Tablet z AMD Temash w akcji

Jeszcze nie tak dawno temu, informacja o tym, że imperatywem dla AMD stają się tablety, hybrydy i notebooki zostałaby przyjęta z niedowierzaniem, bądź gromkim śmiechem. Dziś stało się to faktem. NVIDIA od dawna inwestuje w technologie mobilne, a Intel w tej kwestii również nie zasypia gruszek w popiele. Nowe APU AMD (zwłaszcza 28-nanometrowe jednostki Temash i Kabini) są wydajniejsze i bardziej energooszczędne od poprzedników. Jeśli tylko ceny tabletów i notebooków z podzespołami AMD będą atrakcyjne, ta firma może naprawdę namieszać na rynku.

Firma AMD zaprezentowała nie tylko nowe rozwiązania sprzętowe, ale i programowe. W rękawie skrywa jeszcze parę atutów, jak choćby konkurencję dla intelowskiego Wi-Di (Wireless Display), czy Thunderbolt.

Czy za rok, dwa, coraz mniej popularne komputery stacjonarne staną się archaiczne? Na pewno nie dla osób, które do swojej pracy potrzebują dużej mocy obliczeniowej, chociaż laptopy ostatnimi czasy przeszły niesamowitą metamorfozę i wiele z nich można używać do skomplikowanych obliczeń. Dla większości odbiorców w zupełności wystarczy jednak tablet, czy niewielki notebook. Hybryda wyposażona w procesor x86 i pracująca pod kontrolą systemu Windows może stać się naprawdę uniwersalnym narzędziem – urządzeniem do przeglądania Internetu, oglądania filmów, pracy, a nawet grania. Olbrzymia baza oprogramowania dla Windows jest tu niezaprzeczalnym atutem.

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  wujashek
  13
  Wyglada fajnie. Oby dostepnosc byla duza i ceny nie zabijaly.
  Mi sie marzy laptop z najmocniejszym Richlandem i tylko nim, bez dodatkowej grafiki, ktora tylko dodaje do ceny.
  Gdyby to bylo w cenie lapka z i3 (nawet o pare zlotych drozej) i bez dodatkowej grafy, to biore w ciemno.
  • avatar
   jkbrenna
   0
   Poniewaz sa do mobilnych urzadzen przeznaczone, nie nas, ale OEM musza do nich przekonac...