Routery

Podsumowanie

przeczytasz w 1 min.

Rozwiązanie Asusa w postaci 4G-AC55U może pochwalić się nie tylko bardzo dobrą wydajnością. Producent starannie przygotował interfejs konfiguracyjny, w którym znajdziemy pełen komplet narzędzi do stworzenia szybkiej i bezpiecznej sieci LAN z obsługą WiFi i pakietem usług.

Ogromną zaletą routera jest możliwość zastosowania go w niemal każdej sieci domowej. Mnogość trybów pracy łącza WAN zapewnia wykorzystanie dowolnego łącza operatorskiego. Bez kompromisów i bez półśrodków. Musimy jednak napisać coś małym druczkiem – to wysoka cena.

Ocena końcowa:

 • Wiele możliwości konfiguracji WAN
 • Wydajna trasnamisja danych w paśmie 2,4 oraz 5 GHz
 • Zaawansowane możliwości dodatkowe - klient i serwer VPN, menadżer pobierania, QoS
 • Stabilnie działający mechanizm Dual WAN
 • Wysoka cena
 • Nieco niższa wartość dystrybuowanego sygnału sieci WiFi w odleglejszych miejscach

85%

Dobry produkt

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Michur
  1
  Czy ten sprzet obsługuje lte advanced?
  • avatar
   darioz
   -1
   W tamtym roku w trosce o swoje zdrowie pozbyłem się routera z wifii i zakupiłem najtańszy obsługujący tylko kablowe połaczenia!
   Używając routera z wifi zwiększa się ryzyko zachorowania na raka mózgu o 20%, więc wam radzę to samo! Wifi jest bardzo niebezpieczne dla naszych mózgów i im mniej fal radiowych wokół nas tym lepiej!
   Nie korzystam z Wiffi, nie korzystam z bluetooth, nie korzystam z bezprzewodowego ładowania smartfona, nie korzystam z bezprzewodowych słuchawek, głośników, DVD, Blu-Ray, nie korzystam z bezprzewodowego sprzętu AGD,nie korzystam z bezprzewodowych myszy itd.
   Jedno urządzenie bezprzewodowe czyli smartfon wystarczy do komunikacji ale jak coś do niego przesyłam to tylko kabelkiem!
   Elektrony mają poruszać się w przewodniku czyli miedzianym kablu a nie latać w powietrzu i niszczyć nasze komórki w mózgu!
   Niby to wygoda ale coś za coś! A tu chodzi o zdrowie! Jak myślicie dlaczego coraz więcej ludzi umiera na raka w szpitalach? Głównie przez rozwój cywilizacji a zwłaszcza technologii bezprzewodowych!, które zakłócają sygnały elektryczne w naszych mózgach i nie tylko ale w całym organizmie! A to doprowadza do zaburzeń w funkcjonowaniu organizmu i rak gwarantowany! Wygoda to jedno ale zdrowie i życie ma się też tylko jedno i lepiej dbać o nie a nie o wygodę!
   • avatar
    Cleaner_1980
    0
    W tej cenie powinna być obsługa telefonii VOIP
    • avatar
     DarioX7
     0
     Gratuluje autorowi za coraz bardziej szczegółowe opisywanie "wnętrzności" urządzeń sieciowych, takich jak CPU, RAM, FLASH itp.
     • avatar
      zabuza
      0
      Za tę cenę kupuje MT + Ubi..... i
      • avatar
       szydas
       0
       Niedawno cieszyłem się na tę recenzję, ponieważ jako posiadacz tego routera miałem wyrobioną opinię na jego temat i nie była to opinia pozytywna. Problemy sprawiał liczne, różnej natury i narastające w czasie. Na szczęście kilkunastominutowa rozmowa z serwisem Asusa pozwoliła uznać mój egzemplarz za zepsuty i nadający się do wysyłki do serwisu. Z serwisu nie wrócił, bo takiego sprzętu już nikt nie naprawia - został wymieniony na nowy egzemplarz. Ten ma już inną wersję sprzętowoą i miał zainstalowaną najnowszą wersję oprogramowania sprzętowego - poprzednika musiałem uaktualniać ręcznie. No i ten nowy działa bez zarzutu, wszystko jak w recenzji ;) Aktualnie ponad dwa tygodnie bez resetu itp., co w poprzedniku było nie do osiągnięcia.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        czy Dual WAN w tym routerze dziala tez w opcji gdzie oba podlaczenia sa wykorzystywane jednoczesnie do zwiekszenia przepustowosci sieci czy tylko w opcji backup? jezeli tylko w backup to czy sa routery ktore dzialaja w tej pierwszej opcji? cos godnego polecenia?
        • avatar
         konkwistador
         0
         ASUS-owskie routery = nieporównywalnie stabilniejsze połączenie i większe zasięgi w porównaniu z badziewiem, jakie dostajemy od operatorów telekomunikacyjnych.