Płyty główne

Podsumowanie

przeczytasz w 1 min.

Asus P8Z77-V PRO / Thunderbolt z pewnością jest konstrukcją przyszłościową. Wyposażona we wszelkie techniczne nowinki pozwala na zbudowanie komputera, który będzie służył użytkownikowi przez długie lata. Oczywiście na tak wyposażony model powinny zdecydować się osoby, które rzeczywiście potrzebują takich funkcjonalności - płyta znajduje się w wyższej półce cenowej swojego segmentu.

Asus P8Z77-V PRO / Thunderbolt

Głównym pytaniem pozostaje pytanie o opłacalność inwestycji w produkt wyposażony w interfejs Thunderbolt. Rozwiązanie to na pewno świetnie sprawdza się w Macbookach Pro, jednak pecety rządzą się nieco innymi prawami. Wedle Intela do końca roku na rynku ma pojawić się około 100 urządzeń wykorzystujących interfejs Thunderbolt. Cóż... Poczekamy, zobaczymy. ;-)

Warto pamiętać, że ze względu na specyficzną konstrukcję obecnie sam przewód Thunderbolt kosztuje ok. 200 zł (nie jest on dołączany do płyty głównej).

 

 Asus P8Z77-V PRO / Thunderbolt
 plusy:
obsługa procesorów Ivy Bridge i Sandy Bridge
PCIe 3.0 (tylko przy wykorzystaniu Ivy Bridge)
nominalna obsługa USB 3.0 + dodatkowe porty
interfejs Thunderbolt
komplet wyjść obrazu (D-Sub, DVI i HDMI)
moduł Wi-Fi GO!
dodatkowe porty SATA III
 

minusy:
brak eSATA
wysoka cena

Sugerowana cena producenta: ok. 900 zł
 

 

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kitin
  2
  @Gumiskoczek Dokładnie.. Poradź sobie z problemem, a nie od razu hejtujesz..
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   Masakra Gigabajt Z77X-UP4 TH lepiej wypada w teście obok tańszy o ponad 200zł! Plusy i minusy prawie takie same, ale 5 gwiazdek Asus dostaje - widać kto płaci lepiej.
   • avatar
    Bakak
    0
    Fajna recka, płyta też, ale cena zabija :/
    • avatar
     klosz007
     -1
     Wydaje mi się, że Thunderbolt jest obecnie zbyt mało rozwiniętą i zbyt mało rozpowszechnioną technologią, żeby warto było w nią już teraz inwestować. Trzeba jeszcze poczekać, żeby zobaczyć czy się wykluje z tego coś użytecznego i łatwego w użyciu.