Płyty główne

UEFI, testy wydajności i pobór mocy

przeczytasz w 1 min.

3DMark - wydajność

Intel Broadwell-E to potężne procesory o dużej ilości rdzeni/wątków, ale warto pomiętać o tym, że ich taktowanie jest niższe niż topowych modeli z segmentu mainstream. Gracze powinni je dodatkowo podkręcić do czego przyda się solidne chłodzenie - np. wodne.

UEFI BIOS

ASUS od jakiegoś czasu nie decyduje się na drastyczne zmiany wyglądu swojego UEFI BIOS. Pomimo upływu czasu interfejs wygląda znakomicie, jest przejrzysty i co najważniejsze, wciąż pojawiają się w nim nowe funkcje, które zadowolą nawet najbardziej wymagających entuzjastów. Tym niemniej - może już pora na mały lifting, czy też wykorzystanie wyższej rozdzielczości?

Podkręcanie (OC)

W UEFI BIOS nie mogło zabraknąć opcji automatycznego podkręcania. EZ Tuning Wizard pyta nas o rodzaj zastosowanego chłodzenia na procesor, jak zamierzamy używać sprzętu oraz informuje nas, na jakie przyśpieszenie możemy liczyć. Szybko, łatwo i przyjemnie.

Oto i efekt - procesor na wszystkich rdzeniach podkręcony do 4079 MHz oraz RAM podkręcony do 2444 MHz. O ile do OC CPU nie mamy zastrzeżeń, to RAM zostaje ustawiony dość nisko - zwłaszcza, że wykorzystane przez nas pamięci mają profil XMP 2800 MHz. Tu już trzeba zadziałać oddzielnie i ręcznie podbić taktowanie RAM.

Pobór mocy

Pobór energii platformy z kartą ASUS STRIX Radeon RX 480 OC 
[W]

Stan spoczynku 78
Aplikacje jednowątkowe 105
Odtwarzanie wideo (YouTube 60fps) 119
Aplikacje wielowątkowe 180
Gra 3D 251

High-endowa platforma zawsze będzie pobierać nieco więcej energii od mainstreamowych. Tym niemniej moc takiej maszyny jest wręcz imponująca.

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login