Obudowy

BitFenix Survivor Core Midi-tower Black

przeczytasz w 1 min.

BitFenix Survivor Core to obudowa, która pozwoli przetrwać wrażliwym komponentom nawet najbardziej zagorzałe imprezy gamingowe.

Ocena benchmark.pl
  • 4/5
Plusy

składany uchwyt do przenoszenia obudowy, plastikowe okładziny w newralgicznych miejscach obudowy, dobrej jakości matowe wykończenie plastików, komfortowy, zatrzaskowy montaż dysków 3,5”, wyjmowalne ruszty dysków twardych, zewnętrzny włącznik oświetlenia LED-owego, możliwość montażu długich, wydajnych kart graficznych, filtry przeciwkurzowe na dolnym panelu, zasilacz montowany w dolnej części, szereg otworów ułatwiających montaż komponentów i prowadzenie kabli, możliwość demontażu przedniego panelu, otwory dla instalacji chłodzenia cieczą, wnętrze w kolorze czarnym, szereg opcjonalnych akcesoriów BitFenix

Minusy

wytrzymałość mocowań plastikowych okładzin powinna być wyższa, brak zatrzaskowego montażu napędów 5,25”, tylko jeden wentylator montowany standardowo

BitFenix Survivor Core

Survivor to słowo oznaczające kogoś, kto przeżył katastrofę, przetrwał nawet w najcięższych warunkach. Czy opisywana obudowa BitFenix rzeczywiście zasługuje na takie miano? O tym przekonamy się w dalszej części artykułu, jednak przyznać musimy, że na pierwszy rzut oka konstrukcja robi naprawdę niezłe wrażenie.

Jakie są główne atuty obudowy BitFenix Survivor Core? Przede wszystkim uznanie należy się za atrakcyjny wygląd. Ładne zaokrąglenia widoczne głównie z profilu są wynikiem zastosowania zewnętrznych plastikowych okładzin, które chronią wewnętrzną stalową skorupę przez wgnieceniami i zarysowaniami. Samych plastików również nie uszkodzimy za łatwo (przynajmniej z zewnątrz), gdyż oferują miękką matową warstwę BitFenix SoftTouch, która jest odporna na zarysowania i bardzo łatwo się ją czyści.

Dodatkowo producent wyposażył obudowę w składany, chowany uchwyt służący do łatwego przenoszenia komputera. Jak widać jest to konstrukcja przewidziana dla aktywnych graczy, którzy często przenoszą swój cenny sprzęt na imprezy typu „LAN Party”. Na zewnątrz obudowy umieszczono też standardowy panel z portami USB, eSATA i gniazdami audio oraz dodatkowy przycisk służący do włączania i wyłączania oświetlenia LED-owego. Standardowo w obudowie świeci się jedynie logo umieszczone na froncie, ale po podłączeniu opcjonalnych wentylatorów BitFenix Spectre LED możemy również kontrolować światło przezeń emitowane.

BitFenix Survivor Core

Obudowa z zewnątrz wygląda na całkiem okazałą, ale ilość miejsca dostępnego wewnątrz nie jest imponująca. Jeśli jednak martwimy się tym, czy będziemy w stanie upchnąć do środka wydajną (a przez to długą) kartę graficzną, to odpowiedź jest prosta – tak. Zawdzięczamy to prostemu ale przydatnemu systemowi zatrzasków, dzięki któremu usuniemy górną część rusztów HDD w ciągu dosłownie 2-3 sekund. Ilość zamontowanych standardowo wentylatorów nie powala na kolana. Do dyspozycji mamy zaledwie jeden, ale za to o średnicy aż 200 mm.

 

Podstawowe dane techniczne

 INFORMACJE OGÓLNE 
 Wymiary w milimetrach (Sz/Gł/Wy)230x510x502
 SzkieletStal SECC
 BokiStal SECC
 Panel przedniPlastik
 Zatoki 5,25”4
 Zatoki 3,5”1 (przejściówka z 5,25)
 Gniazda na twarde dyski 3,5”7
 Ciężar (kg)10,7
 GNIAZDA NA WENTYLATORY 
 Przód (ilość / rozmiar w mm)1 / 200 lub 2 / 120
 Tył (ilość / rozmiar w mm)1 / 120 lub 1 / 80
 Góra (ilość / rozmiar w mm)1 / 200
 Dół (ilość / rozmiar w mm)0
 Lewy bok (ilość / rozmiar w mm)0
 Prawy bok (ilość / rozmiar w mm)0
 Wnętrze obudowy (ilość / rozmiar w mm)0
 WYPROWADZONE ZŁĄCZA  
 USB4
 eSATA1
 FireWire0
 Słuchawki1
 Mikrofon1
 Miejsce wyprowadzonych złączyPanel górny
 DODATKOWE WYPOSAŻENIE 
 Bezśrubkowy montaż napędówNie
 Bezśrubkowy montaż dyskówTak
 Bezśrubkowy montaż kart rozszerzeńNie
 Dyski umiejscowione w poprzek obudowyTak
 Ruszty dysków wyciąganeTak
 Chłodzenie twardych dyskówNie
 Zamykany panel bocznyNie
 Zdejmowany przedni panelTak
 WYPOSAŻENIE 
 Wentylatory 80 x 80 mm0
 Wentylatory 92 x 92 mm0
 Wentylatory 120 x 120 mm0
 Wentylatory powyżej 120 x 120 m1
 Panel sterującyNie
 Wyświetlacz LED/LCDNie
 Czytnik kart pamięciNie
 Czujniki temperaturyNie
 Regulacja wentylatorów na zewnątrz obudowyTak
 Filtry antykurzoweNie
 Mata wyciszającaNie
 Wyjścia do węży chłodzenia ciecząTak