Brainwavz Omega – imponujące słuchawki dokanałowe za 49 zł
Akcesoria mobilne

Brainwavz Omega – imponujące słuchawki dokanałowe za 49 zł

przeczytasz w 3 min.

Brainwavz Omega to tanie słuchawki dokanałowe z mikrofonem. Doskonałe do smartfona. Zaskakują dobrą jakością wykonania i wysoką jakością dźwięku.

Ocena benchmark.pl
  • 4,5/5
Plusy

- świetny stosunek jakości do ceny,; - bardzo dobra jakość wykonania,; - mocne, dynamiczne basy,; - wyraźne, żywe soprany,; - wbudowany pilot z mikrofonem współpracujący z Androidem oraz iOS,; - pianki Comply w zestawie,; - niewielkie wymiary.

Minusy

- brak ochronnego etui w komplecie.

Brainwavz Omega - test

Marka Brainwavz w ciągu ostatnich kilku lat dość wyraźnie zapisała się w świadomości fanów dobrego dźwięku. Trudno się temu dziwić. Słuchawki sygnowane jej logiem zyskały uznanie przede wszystkim dzięki świetnej relacji jakości do ceny. Do tej pory z oferty Brainwavz miałem styczność z dokanałówkami Delta, ProAlpha, M1, M2 oraz M5. Muszę przyznać, że każdy z nich wypadł dobrze lub bardzo dobrze na tle konkurencji w podobnej cenie. Ich słuchawki po prostu grają ciekawie.

Byłem więc już poniekąd obeznany z marką gdy na moje biurko trafił jeden z ich najtańszych modeli dokanałowych – Brainwavz Omega. Można kupić je już za rozsądne 49 zł. Kwota ta mieści się w „magicznym” przedziale do 50 zł, którego wielu moich znajomych stara się nie przekroczyć szukając nowych słuchawek. Tak więc od strony finansowej Brainwavz Omega prezentują się naprawdę obiecująco. Na szczęście tutaj nie kończą się ich pozytywne cechy.

Brainwavz Omega na smartfonie

Budowa

Pierwszym miłym zaskoczeniem była dla mnie jakość wykonania tych słuchawek. Modele za 50 zł często miewają drobne problemy z jakością i precyzją spasowania materiałów, co ostatecznie przekłada się na ich krótki żywot. Brainwavz Omega wyróżniają się jednak bardzo pozytywnie. Jej obudowa to metalowy cylinderek, dzięki któremu słuchawki sprawiają wrażenie znacznie droższych niż w rzeczywistości. Spotkałem już wiele droższych słuchawek, które były wykonane gorzej od Brainwavz Omega.

Brainwavz Omega kanały

Wygoda noszenia

Obudowy słuchawek są zaskakująco małe. Szybki pomiar suwmiarką wskazuje na to, że w przybliżeniu ich wymiary to mniej więcej 16 mm długości i zaledwie 7,5 mm średnicy. W praktyce są to jedne z najmniejszych słuchawek dokanałowych.

Brainwavz Omega bez problemu mieszczą się w większości uszu. Niezależnie od budowy małżowiny kształt ten z pomocą dobrze dobranych gumowych nakładek lub pianek zapewnia świetną izolację od dźwięków zewnętrznych oraz wysoką wygodę noszenia.

Brainwavz Omega z uszczelkami

W komplecie wraz ze słuchawkami otrzymujemy 3 pary gumowych uszczelek, które pomogą spersonalizować je pod konkretne ucho. Ich grubość jest co prawda przeciętna, lecz dobrze izolują nas od niechcianych hałasów. Przylegają one o wiele lepiej do skóry uszu niż w przypadku tipsów dołączonych do słuchawek SoundMagic ES18, które można kupić w podobnej kwocie.

Pianki Comply w zestawie

Miłym dodatkiem jest również jedna para pianek Comply, których często nie znajdziemy w zestawie nawet z modelami kilkukrotnie droższymi. Ich koszt w przypadku ich osobnego zakupu waha się w okolicach 10 zł. Dla wielu okażą się one najlepszym rozwiązaniem pod względem wygody oraz izolacji, lecz niestety trzeba je wymieniać co kilka miesięcy na nowe. Dość szybko się zużywają w porównaniu do uszczelek gumowych.

Brainwavz Omega zestaw

Przewód

Ma długość około 120 cm długości i cechuje się przekrojem okrągłym. Nie znajduje się on w jakimkolwiek ochronnym oplocie, który dodatkowo utrudniałby zaplątanie się słuchawek. Z drugiej strony taka a nie inna budowa skutkuje tym, że efekt mikrofonowy jest praktycznie niezauważalny. Przy ruszaniu głową nie słychać praktycznie tego, że kabel ociera się o nasze ubrania lub skórę.

Brainwavz Omega rozgałęzienie

Na końcu przewodu znajduje się pozłacany, 4-polowy wtyk 3,5 mm, który jest przytwierdzony do kabla pod kątem około 100 stopni. Miejsce ich łączenia jest zabezpieczone giętką warstwą gumy aby uniknąć uszkodzenia przewodu.

Brainwavz Omega wtyk

Pilot oraz mikrofon

Około 10 cm poniżej prawej słuchawki zintegrowano pilot sterujący odtwarzaną muzyką oraz mikrofon do prowadzenia rozmów. Z moich obserwacji współpracuje on w pełni z iPhone’ami oraz większością smartfonów z Androidem.

Brainwavz Omega akcesoria

W zestawie oprócz słuchawek Brainwavz Omega, gumowych nakładek oraz pianek Comply dostajemy jedynie klips umożliwiający przypięcie kabla do ubrania oraz taśmę z zapięciem na rzep zabezpieczającą słuchawki przed zaplątaniem. Zabrakło choćby najprostszego etui w postaci woreczka, jednak w tej cenie nie jest to wada.

Brainwavz Omega klips

Skrócona specyfikacja:

  • Przetworniki: dynamiczne, średnica 6mm
  • Impedancja: 16 Ohm
  • Pasmo przenoszenia: 20 - 20 000 Hz
  • Kabel: 1,2m długości, miedziany
  • Wtyk: 3,5 mm, pozłacany