Drukarki i skanery

Podsumowanie

Brother MFC-J5720DW to urządzenie wielofunkcyjne, które zrobiło na nas bardzo dobre wrażenie. Przeprowadzone testy potwierdziły, że deklaracje producenta przekonujące, że świetnie sprawdzi się w biurowych zastosowaniach absolutnie nie były na wyrost. Wręcz przeciwnie, im dłużej mieliśmy okazję z niego korzystać, tym bardziej przypadało nam do gustu. Być może na początku Brother zaskoczył nas swoimi rozmiarami, ale pod dłuższym czasie przestaliśmy to zauważać. Brother MFC-J5720DW jest bowiem dość wysokim urządzeniem, a przy rozłożeniu ręcznego podajnika zwiększa się także jego szerokość. Nie można więc go ustawić bardzo blisko ściany, gdyż  uniemożliwiłoby to korzystanie z tej funkcji. Trudno to jednak poczytać za istotną wadę w sytuacji, kiedy jedno urządzenie oferuje tak szeroką funkcjonalność.

Brother MFC-J5720DW widok ogólny

Brother MFC-J5720DW świetnie sprawdzi się zarówno jako drukarka jak i skaner, czy kopiarka. Szereg przydatnych funkcji, tj. drukowanie i skanowanie dwustronne, obsługa formatu A3, kopiowanie dokumentów, łączność bezprzewodowa to najważniejsze z nich.

Nie warto jednak na tym poprzestawać, bowiem spodobała nam się także intuicyjna obsługa urządzenia (dotykowy i odchylany ekran), szybka praca oraz jakość wydruków i skanów. Także koszty eksploatacji nie powinny być wysokie – zwłaszcza jeśli korzystać będziemy z powiększonych tuszy.

  Opinia redakcji
  plusy:
obsługa formatu A3
szybkość druku
drukowanie i skanowanie dwustronne
automatyczny podajnik dokumentów
tryb kopiowania dokumentów
obsługa kart pamięci i przenośnych pamięci USB
niskie koszty eksploatacji - szczególnie przy stosowaniu wysokowydajnych tuszy
łączność bezprzewodowa
  minusy:
długi czas druku w najwyższej jakości
Szacowana cena w dniu publikacji testu: ok. 1099
Dobry Produkt benchmark.pl

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  derekpl
  biuro i tusz ? ech ...
 • avatar
  czorcik696
  w RTV EURO AGD chyba się rypnęli na cenie, bo towar już nie jest dostępny.
 • avatar
  MrLipsky
  A co rozumiesz pod pojęciem biuro? Nie każde to 500 osobowa firma :P
  Zresztą sprzętem domowym tego typu rozwiązania po prostu nie można nazwać
 • avatar
  Konto usunięte
  No i w nagrodę za pozytywny artykuł, benchmark dostaję od brother drukareczkę, torbę i kurtkę do rozlosowania wśród czytelników. A rzeczowych testów produktów które na ludzi mogłoby stać, lub naprawdę warto kupić, brak. Niestety, po 8 latach z benchmarkiem, stwierdzam, że należy uciekać gdzie indziej. Chyba jednak w Polsce nie ma niezależnego, obiektywnego portalu IT. Za mały rynek, za mała kasa z reklam.
 • avatar
  puchatek2
  A jak z praca po wifi? u mnie model 4510 notorycznie przestaje być widoczny i czasem zejdzie mi z 15 minut zanim uda się go przywrócić do używania po wifi. wifi miało być wygodą a jest udręką!