Akcesoria Mobilne

Funkcjonalność i wysoka jakość dźwięku

przeczytasz w 2 min.

Jakość dźwięku

CA Duke pod względem muzycznym jest… budżetowym objawieniem! Miałem nadzieję, że będzie grał dobrze, bo dobrze wygląda, a to powinno się zazębiać, ale to, co finalnie usłyszałem mocno mnie zaskoczyło. Dźwięk jest czysty, dobrze spasowany w całym paśmie, wysokie tony wyraźne, bas nie zalega, ale potrafi utrafić punktowo we właściwy moment. Brakuje przestrzeni, środek jest może trochę płaski, ale jak na przenośną, muzyczną kostkę - rewelacja.

CA Duke - przyciski

Maksymalna głośność nie jest może zbyt wysoka, ale wystarcza na piknik, grilla czy małą imprezę w ogrodzie, a dzięki temu ograniczeniu w tym głośniku nie uświadczymy jakichkolwiek przesterów. CA Duke daleko może do dominujących na rynku głośników Bluetooth, ale jako mały gadżet, który zawsze możemy mieć w torbie czy plecaku, robi doskonałe wrażenie.

Wszystkie gatunki muzyczne brzmią na tym głośniczku bardzo dobrze. Choć są wyjątki, jak to w życiu. Przestrzenność dźwięku nie jest jego najmocniejszą stroną, więc do odtwarzania muzyki klasycznej czy koncertowej będzie pasował umiarkowanie. Osobiście zdziwiło mnie, że nadąża za szybkimi i dynamicznymi rytmami, nie dudni przy ulicznym rapie i nie charczy przy odtwarzaniu rocka z lat 80.

Wygoda użytkowania

Model Duke to malutki sprzęt, co jest genialną wręcz cechą. Głośnik ten możemy zabrać ze sobą dosłownie wszędzie, bo zajmuje absolutnie minimalną ilość miejsca bagażowego. Dla upartych, zmieści się nawet do kieszeni. Jego wymiary to bezsprzeczny atut, ale jak się okazuje, nie jedyny. Na uwagę zasługuje wygoda użytkowania. Głośnik błyskawicznie łączy się ze smartfonem, a przyciski na froncie pozwalają na intuicyjną obsługę.

CA Duke - gumowe podkładki

Pochwalić trzeba też funkcjonalność, gdyż w przypadku tego modelu nie jesteśmy skazani na łączność Bluetooth. CA Duke możemy podłączyć do źródła dźwięku za pomocą kabla mini Jack 3,5 mm (znajdziemy go w zestawie), co pozwala odtworzyć muzykę nawet ze starszych źródeł dźwięku - jak laptopy z innej epoki, niewyposażone w łączność Bluetooth. Pod względem funkcjonalności oraz wygody - ten głośnik to ekstraklasa w segmencie niedrogich urządzeń.

Podsumowanie

Wszyscy poszukujący małego, ale dobrze grającego i łatwego w obsłudze głośnika bezprzewodowego powinni spojrzeć na CA Duke przychylnym okiem. To niepozorne urządzenie potrafi zagrać bardzo czysto i przyjemnie, a do tego jest doskonale wykonane i bardzo estetycznie zaprojektowane. To głośnik dla aktywnych, który zadowoli również okolicznościowych melomanów i miłośników minimalizmu.

Ocena końcowa

 • kompaktowe wymiary
 • jakość dźwięku
 • wygoda obsługi
 • jakość wykonania
   
 • brak pokrowca w zestawie
 • maksymalna głośność mogłaby być nieco wyższa

80%

Dobry Produkt benchmark.pl

 

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  st4lk3r
  0
  Kolejna reklama California Access na Waszej stronie