CCleaner Pro, zoptymalizuje twój komputer. Tylko u nas za Pro zapłacicie złotówkę
Oprogramowanie

CCleaner Pro, zoptymalizuje twój komputer. Tylko u nas za Pro zapłacicie złotówkę

przeczytasz w 3 min.

CCleaner to jedna z popularniejszych aplikacji do tak zwanego sprzątania w systemie operacyjnym. Jej nazwa nie oddaje już w pełni potencjału tej aplikacji, która przeszła sporą drogę od narzędzia wyłącznie do usuwania zbędnych danych do optymalizatora pracy PC.

Tekst powstał we współpracy z Piriform

Przecież jeszcze przed chwilą komputer szybko działał? Jak wyłączałem wczoraj to nie było problemów? Dlaczego na dysku systemowym jest tak mało miejsca? Najgorsze przychodzi znienacka i bardzo uprzykrza nam pracę i zabawę. Próba wyjaśnienia nagłej niedyspozycji komputera poprzez analizę  ostatnich kroków przed awarią, to jedno z rozwiązań. Lepiej jednak zapobiegać przed niż działać po fakcie. Jak? Na przykład z pomocą aplikacji CCleaner Professional. To Professional to bardzo ważny dopisek do nazwy aplikacji Piriform, którą znacie zapewne z darmowej wersji.

Najnowszy CCleaner Professional 6.10 kosztuje niewiele, ale nawet jeśli opłata za roczną licencję nieznacznie przekracza koszt miesięcznej subskrypcji Netflixa w najwyższym wariancie, może być zbyt wysoka, gdy nie wiemy co tak naprawdę daje nam ta wersja CCleanera.


Bo skoro ten darmowy usuwa zbędne pliki, czyści rejestr, a także informuje co może być nie tak w naszym systemie operacyjnym, to chyba więcej nam nie potrzeba. A jednak przekonamy was do CCleaner Professional, i to nie wersji próbnej, ale pełnej proponując ją w cenie 1 złoty za roczną licencję. I to bez żadnych ograniczeń w tej promocji.

CCleaner Pro

CCleaner Professional. Co potrafi wersja Pro czego nie umie wersja darmowa?

Spójrzmy na zalety CCleaner Professional okiem konsumenta, który oczekuje jak najdłużej działającego bez zająknięć komputera.

 Usypianie aplikacji

Pomocne są tutaj:

 • Health Check - integruje pod jednym przyciskiem narzędzia darmowej wersji, czyli usuwanie plików śledzących, niepotrzebnych danych z dysku (tylko w wersji 6.1 listę wspieranych aplikacji rozszerzono o 23 nowe pozycje), z dostępnymi tylko w wersji Professional narzędziami do znajdowania zbędnych wpisów w systemowym autostarcie i skuteczną wyszukiwarką aktualizacji oprogramowania.
 • Optymalizator wydajności - narzędzie, które zadba, by komputery o przeciętnej specyfikacji, a takich jest w naszych domach najwięcej, w miarę upływu czasu zachowywały swój początkowy wigor. Poprawa dotyczy płynności działania komputera, która sięga nawet 34%, a także czasu działania na baterii, który może również wzrosnąć o prawie jedną trzecią, w przypadku komputerów sprzed dwóch lat.
  Działanie optymalizatora polega na uśpieniu, a nie deinstalacji, tych komponentów oprogramowania, które nie muszą być stale aktywne. Nie przeszkadza to w uruchomieniu aplikacji, gdy jest ona potrzebna, a jednocześnie odciąża komputer, gdy z niej nie korzystamy.
 • Aktualizator sterowników - stale aktualizowana baza aplikacji (obecnie ma 50 milionów pozycji) i skuteczne wykrywanie zainstalowanego oprogramowania, pozwala liczyć na efektywną aktualizację elementów decydujących o sprawności działania komputera.
 • Inteligentne czyszczenie w czasie rzeczywistym - w darmowej wersji CCleaner spora część narzędzi wyłącznie sygnalizuje problemy do naprawy, takie jak potrzeba wyczyszczenia historii czy obecność niepożądanych plików, w CCleaner Professional możemy zdać się na automatyczne aplikowanie zmian w czasie rzeczywistym, tak by w minimalnym stopniu odczuć problemy z komputerem.

CCleaner Professional w porównaniu z wersją darmową wyposażono w lepsze mechanizmy skanowania zawartości komputera. Program wykrywa więcej zbędnych plików i niepotrzebnie aktywowanych narzędzi, dzięki czemu procedura oczyszczania i optymalizacji działania peceta jest skuteczniejsza niż w wersji bezpłatnej.

CCleaner Professional działa skutecznie, choć nie robi nic magicznego

U podstaw działania CCleaner leży założenie, że im więcej czasu upłynęło od świeżej instalacji systemu, tym więcej gromadzi się w nim nie tylko aplikacji, z których korzystamy, ale przede wszystkim wpisów rejestru, pliku autostartu, poleceń harmonogramu zadań, które niepotrzebnie uruchomione czy eksploatowane wyczerpują zasoby komputera. Ten bowiem dąży do tego, by wszystko było aktywne i dostępne z biegu dla użytkownika. A wcale nie musi tak być.

Owszem więcej pamięci RAM, szybszy dysk w komputerze, zmniejszą te negatywne skutki bez żadnych dodatkowych działań, ale nie zniwelują ich tak jak deaktywacja aplikacji, usług, wpisów rejestru i zadań, na czas gdy nie są potrzebne, nie mówiąc już o usunięciu nieużywanych komponentów systemu. I to właśnie robi CCleaner Pro. Nie wprowadza do komputera nic niezwykłego, a tylko skutecznie sprząta i organizuje pracę oprogramowania.

Czyszczenie komputera

Zaletą CCleaner Professional jest zintegrowanie przydatnych do zarządzania porządkiem w komputerze narzędzi w oknie jednej aplikacji. CCleaner Professional nie wymusza na nas bezwzględnego czyszczenia wszystkich wskazanych rzeczy, co docenią bardziej zaawansowani użytkownicy. Każdy wpis rejestru przeznaczony do usunięcia można przejrzeć, foldery, których nie chcemy oczyszczać wykluczyć, podobnie jak dane konkretnych aplikacji. Analizator dysku z sekcji Narzędzia pokaże nam, które pliki zżerają najwięcej miejsca. W razie czego możemy je usunąć w bezpieczny sposób, wielokrotnie nadpisując zawartość dysku.

Jak dostać CCleaner Professional za złotówkę?

Wraz z Piriform, deweloperem aplikacji CCleaner przygotowaliśmy dla was specjalną ofertę, czyli wersję CCleaner Professional na 12 miesięcy za 1 zł. Oferta jest aktywna do 28 kwietnia 2023 i tylko u nas, dlatego nie wahajcie się, bo czas ucieka.


By skorzystać z oferty należy wejść na specjalną stronę CCleaner, wypełnić wymagane pola, czyli informacje o użytkowniku i dane do płatności (tę złotówkę trzeba przecież zapłacić). W ten sposób wykupimy CCleaner Professional z opłatą za pierwszy rok w wysokości 1 zł. Regularna cena to 79 zł.

Gdy już wszystko jest wiadome, klikamy na Dalej i finalizujemy zakup. Otrzymamy link do pobrania aplikacji, którą możemy teraz zainstalować na komputerze, a także klucz aktywujący (do każdej zakupionej licencji oddzielnie).

CCleaner Professional po instalacji, co należy zrobić?

Po pierwszym uruchomieniu CCleaner Professional należy wpisać otrzymany klucz licencji w pole Klucz licencji i kliknąć Dalej, by rozpocząć korzystanie z programu.

Aktywacja CCleaner Pro

Na zakładce Opcje zdefiniujemy między innymi zasady inteligentnego czyszczenia dysku w tle w tym usuwania niepotrzebnych danych z przeglądarek. W Harmonogram czyszczenia ustawimy, kiedy CCleaner Professional ma aktywować swoje funkcje. Nie są to rzeczy obligatoryjne, można CCleaner Professional używać w trybie ręcznym, gdy to my wymuszamy działanie poszczególnych modułów aplikacji.

Tekst powstał we współpracy z Piriform

Komentarze

22
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  2
  Marketingowy bełkot w temacie dla clickania. Dopiero jak wejdziesz pisz,e że to subskrypcja i na rok ta złotóweczka. Ciekawe co WP ma z tej złotówki?
  • avatar
   Marti99
   2
   Roczek szybko minie i co - wtedy 79PLN? A na pewno wiecej bo jest inflacja. Szkoda fatygi moim zdaniem.
   • avatar
    Batyra
    2
    do tej pory korzystałem z RevoUninstaller oraz AVG TuneUP... ale za 1zł na pewno przetestuję ten program
    • avatar
     zack24
     2
     Nie nie nie. Darmowa wersja, jak napisał autor artykułu, daje radę, a ja nie będę podawał danych z karty. Przecież można by inaczej, ale póki karta aktywna, to można zapisać się "przypadkowo" na wersję droższą niż w innych promocjach w przyszłości.
     • avatar
      taki jeden
      2
      Jest tam opcja anulowania subskrypcji zaraz po opłaceniu? Żeby przypadkiem po roku nie pobrało z automatu w normalnej cenie.
      • avatar
       MokryN
       2
       Szkoda na to pieniędzy.
       • avatar
        Virtus
        1
        Nie możecie wprowadzić opcji płatności przelewem?
        • avatar
         digitmaster
         1
         Przecież tego guana już nikt nie używa. Odkąd parę lat temu wyszła afera że kanał aktualizacji i instalator z oficjalnej strony miał malware podpisany prawidłowym kluczem producenta to firma w zasadzie straciła całkowite zaufanie świadomych użytkowników.
         Ponadto przez lata pojawiło się multum lepszego i darmowego softu.
         • avatar
          Smuga
          1
          Wciąż widać jak ludzie są nieświadomi tego co robią. CCleanner i tego typu programy to eksponaty muzealne. Nie mają absolutnie ŻADNEGO wpływu na szybkość oraz stabilność działania współczesnego, nawet najtańszego komputera. Żadne idiotyczne grzebanie w rejestrze (co odraza zawsze sam MS) ani usuwanie śmieci nie wpłynie na prędkość peceta. Dzisiaj przydają się co najwyżej skanery dysku pokazujące struktury katalogów - dla posiadaczy relatywnie małych SSD na system to czasem przydatna rzecz pozwalająca na odzyskanie cennych gigabajtów. Cała reszta jednak nie powinna tego dotykać nawet kijem. To jak z instalacją antywirusów na telefonach - głupota i brak znajomości tego, jak działa system.
          • avatar
           biesz
           0
           A ja od ponad roku w ogóle nie używam żadnego softu do "czyszczenia" i Windows chodzi jak nowy. Najwyżej zapuszczam okresowo/scannow z poziomu cmd żeby sprawdzić czy nie uszkodzonych plików systemowych. CCleaner i podobne są tylko wygodną nakładką na funkcje, które oferuje system. Same z siebie niczego nowego nie oferują. Z wyjątkiem czyszczenia rejestru, którego nie powinno się czyścić. Można z tego mieć więcej szkód niż pożytku.
           • avatar
            studionti
            0
            Czy to będzie subskrypcja, która pod roku nieanulowana potrąci z automatu więcej niż 1 PLN?
            • avatar
             vacotivus
             0
             Nie, dziękuję, używam darmowego Wise (Disk i Registry) i jestem zadowolony.
             • avatar
              ttt25
              0
              A czy po zakupie tego ccleanera pro za 1 zł obligatoryjnie zainstaluje się z tym avast i cos tam jeszcze? regulamin pobieżnie przeczytałem.
              • avatar
               user12345
               0
               może się komuś przyda : jak dezaktywować subskrypcje CCleaner Prof .w mailu z informacja o zapłaceniu 1z na rok oprócz numeru licencji ,jest link ,pod przyciskiem "Zarządzaj subskrypcja produktu CCleaner Profesional " kryje sie możliwość dezaktywowania subskrypcji .nawet po pol roku zostaniemy przekierowani do strony gdzie potwierdzimy swoj mail i na mailu dostaniemy nowy link do zarzadzania subskrypcją , po otwarciu strony jest możliwość rezygnacji z automatycznego odnowienia subskrypcji