Klawiatury

Podsumowanie

przeczytasz w 1 min.

CM Storm Quick-Fire Rapid-i nie jest produktem idealnym, lecz do tego ideału nie jest tak daleko, jak się wydaje. W nasze ręce dostaliśmy klawiaturę genialnie wykonaną. Samą konstrukcję, mimo że jest nieco specyficzna (za sprawą braku bloku numerycznego), szybko da się polubić i do niej przyzwyczaić. No i to podświetlenie – klasa sama w sobie – lepsze trudno znaleźć.

Szkoda jednak, że producent zapomniał o tak ważnej rzeczy, jak makra. Zabrakło też dodatków w postaci odłączanej podpórki pod nadgarstki czy huba USB. Mimo to polecamy Rapid-i jako klawiaturę dla osób, które gustują w najwyższej jakości produktach mechanicznych o kompaktowych rozmiarach.

 Opinia redakcji
 plusy:
najwyższa jakość wykonania,
ładne, bardzo rozbudowane podświetlenie,
przyjemny w dotyku materiał obudowy,
świetne podkładki i stopki antypoślizgowe,
Cherry MX Brown - idealny kompromis między graniem i pisaniem,
ładna czcionka,
wbudowane przyciski multimedialne,
kompaktowy rozmiar,
odpinany przewód,
w zestawie klucz do wyciągania klawiszy,
czas reakcji 1 ms,
wbudowana pamięć
 minusy:
tylko jeden kolor podświetlenia,
brak oprogramowania sterującego,
dość łatwo się brudzi,
brak huba USB
brak makr!,
brak odpinanej podpórki pod nadgarstki
Orientacyjna cena w dniu publikacji testu: ok 389 zł

Komentarze

29
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    3
    Napisać sążnistą recenzję podświetlanej klawiatury, napisać nawet że jest tylko jeden kolor podświetlenia, ale dyskretnie pominąć informację JAKI to kolor - mistrzostwo :)
    • avatar
      Konto usunięte
      1
      w minusach powinna być jeszcze CENA !
      • avatar
        Konto usunięte
        1
        Czy oni ocipieli z tymi cenami?
        • avatar
          kremowykac
          0
          389złotych?!
          • avatar
            DarioX7
            0
            W minusach powinno być jeszcze:
            Brak klawiatury numerycznej.
            • avatar
              raidon
              0
              Posiadam ww. klawiaturę i muszę powiedzieć, że duża część minusów, wcale nimi nie jest :)

              Za taką kasę nie można oczekiwać wszystkiego, zwłaszcza tyczy się to wielokolorowego podświetlenia (polecam zobaczyć sobie klawiatury Ducky - cena > 500zł ale ma podświetlenie kolorowe, a co!). Można sobie samemu za parę złotych zrobić kolorowe podświetlenie - użyj bibuły, bądź kolorowych karteczek post-it :)

              Brak oprogramowania z tego co pamiętam nie jest rzeczą standardową/wymaganą dla klawiatury, zwłaszcza jak nie posiada klawiszy makro :)

              Hub usb to tylko dodatek, to jest klawiatura, a nie kombajn multimedialny, aczkolwiek zawsze mile widziany, to samo tyczy się podpórki pod nadgarstki, w końcu klawiatura ma 2cm wysokości (obudowa, a do tego są jeszcze klawisze), a dodanie podpórki zwiększa drastycznie komfort z pisania.

              Cena nie jest wygórowana, a wręcz przystępna, zwłaszcza jak na polski rynek na którym to z dostępnością tego typu klawiatur jest dość krucho. Może i 390zł za klawiaturę wydaje się dużo, ale chciałem zwrócić uwagę, że tego typu przełączniki wystarczają na naprawdę długo (minimum 50mln naciśnięć na każdy klawisz). Taką klawiaturę to dzieciom/wnukom przekazać można, a dalej będzie świetnie działała.

              Na dobrą sprawę to ciężko opisać wrażenia z pracy na takim urządzeniu osobom które nie miały nigdy z nimi styczności - zupełnie inne odczucia w porównaniu do klawiatury membranowej/nożycowej.

              Na koniec napiszę tylko, że przełączniki MX Brown/Blue są polecane nie tylko dla graczy, ale również dla osób które dużo piszą na klawiaturze.

              Pozdrawiam.
              • avatar
                Konto usunięte
                0
                Biorąc pod uwagę, że za 299 zeta kupiłem do grania Nateca RX88 a później za 349 zetów do pisania w pracy Ozone Strike Pro, obie z makrami, podświetleniem i zintegrowanymi a nie dołączanymi podpórkami pod łapki oraz innymi bajerami to CM może spadać na drzewo z tą klawiaturką. ;-)
                • avatar
                  danio1611
                  -1
                  Po tym jak kupiłem Roccat Isku Fx nie wyobrażam sobie klawiatury bez podpórki pod nadgarstek, więc ta jest na straconej pozycji :P
                  • avatar
                    Konto usunięte
                    -1
                    Jeden przełącznik Cherry MX kosztuje ~0,7E/1$, wiadomo fabryka płaci taniej za milion sztuk, ale ludzie nie zdają sobię sprawy skąd bierze się ta cena. Chociaż wiadomo Filco czy Das Keyboard, mają też spory narzut za znaną markę ;)
                    • avatar
                      Konto usunięte
                      -1
                      Żadna klawiatura nie zasługuje na taką cenę. Grałem na wielu klawiaturach w życiu i absolutnie na żadnej nie czułem różnicy. Od kilku lat mam klawiaturę z koszyka w MM za 5 zł i jestem zadowolony. No, ale jak ktoś nie ma na co wydawać pieniędzy... :)