Co powinien mieć telewizor do gier?
Telewizory

Co powinien mieć telewizor do gier?

przeczytasz w 2 min.

Jeżeli kupujesz telewizor aby podłączyć go do konsoli lub komputera, powinieneś sprawdzić, czy wybrany przez Ciebie model gwarantuje odpowiednią jakość rozgrywki. Pomoże Ci w tym krótki przewodnik po niezbędnych cechach telewizora do gier.

Dobry telewizor do gier powinien mieć następujące cechy i funkcje:

 • Tryb gry
 • Niski input lag
 • Motion Plus
 • Obsługę FreeSync i VRR
 • Dynamiczny Korektor Czerni
 • HDR
 • Wydajny procesor
 • Ekran antyodblaskowy

gra sportowa na tv samsung

Tryb gry

Jest to jeden z dostępnych trybów obrazu specjalnie zaprojektowany do pod kątem gier. Telewizory Samsung 2019 same rozpoznają podłączoną konsolę lub komputer i automatycznie przełączają się w tryb gry, który optymalizuje kontrast, kolory i input lag pod potrzeby graczy.

Niski input lag

Input lag jest czasem, który upływa od naciśnięcia przycisku na padzie lub kontrolerze do chwili wystąpienia reakcji na ekranie telewizora. Czas ten powinien być jak najkrótszy. W telewizorach Samsung 2019 input lag osiąga wartość około 15 milisekund, a w niektórych modelach nawet jeszcze mniej, co gwarantuje rozgrywkę na najwyższym poziomie.

Motion Plus

Ta funkcja to system, który poprawia ostrość i płynność obrazów. W telewizorach Samsung 2019 użytkownik może swobodnie regulować stopień upłynnienia obrazu aby dopasować go do własnych potrzeb, co eliminuje drgania i zacięcia obrazu oraz poprawia jakość gier zwłaszcza na dużych ekranach.

Obsługa FreeSync i VRR

To technologia stosowana w telewizorach Samsung 2019, która synchronizuje częstotliwość odświeżania ekranu z szybkością generowania obrazów przez konsolę lub komputer, dzięki czemu eliminuje zjawisko rwania i zacinania się obrazu. Natomiast VRR jest technologią zmiennej częstotliwość odświeżania, co pozwala lepiej dopasować się telewizorowi i konsoli aby uniknąć drgań i zakłóceń obrazu w trakcie gry.

Dynamiczny Korektor Czerni

Dynamiczny Korektor Czerni analizuje obraz z konsoli i optymalizuje ciemne fragmenty gier, dzięki czemu poprawia się widoczność detali w ciemniejszych scenach, co pozwala szybciej zareagować na przykład na pojawienie się wroga. A szybsza reakcja oznacza większą szansę na zwycięstwo w grze.

HDR

Telewizory Samsung 2019 zapewniają wysoką jasność obrazów HDR, nawet na poziomie kilku tysięcy nitów, dzięki czemu gry zrealizowane w tej technologii wyglądają niezwykle atrakcyjnie i realistycznie.

Wydajny procesor

W telewizorach Samsung 2019 zastosowano nowoczesne procesory Quantum (4K lub 8K). Ich wysoka moc obliczeniowa oraz zaawansowane algorytmy dają ostry i płynny obraz wysokiej rozdzielczości zapewniając graczom najwyższej klasy rozrywkę.

Antyodblaskowy ekran

Na nic najlepsze technologie kiedy podczas grania ostre letnie słońce odbija się od ekranu. Ratunkiem jest zastosowana w telewizorach Samsung Q80R, Q85R, Q90R oraz Q950R antyrefleksyjna powłoka, która eliminuje dokuczliwe odblaski i pozwala na komfortową rozgrywkę nawet w silnie nasłonecznionym pomieszczeniu.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Samsung.

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  .Alx.
  9
  "Artykuł powstał we współpracy z firmą Samsung."

  Ot i streszczenie całego artykułu w jednej linijce.
  • avatar
   zuzannator
   4
   Czyli nic nie warty ten tekst. Przepraszam, telewizory Samsung na pewno wspieraja to czego tu nie znalazles. Czy zmoderujecie jak napisze, ze telewizory Samsung maja wszystkie te cechy jak wymieniono prócz jednej... jakości obrazu. Przy OLED oko odpoczywa, napawa sie naturalnym kolorem, przy LED to nie jest mozliwe. Wszystko jest takie metaliczne jakies srebrne. Może MicroLED to zmieni. Narazie to fajnie wyposazeone telewizory z jakością taka jaka daje LED. Innymi slowy jak potrzebujesz lodowke gdzie nie chlodzenie jest najwazniejsze to bedzie urzadzenie dla Ciebie. Tyle.
   • avatar
    prezesPL
    2
    LG Oled mówi wam to coś ,żaden shitsung nie równa sie z oled'em taka prawda
    • avatar
     PROCTON
     2
     Zapomnieliście dodać, że w TELEWIZORACH SAMSUNG 2019...
     • avatar
      zielony888
      0
      microLED zapowiada się ciekawie: mam nadzieję, że nie będzie tych typowych dla OLEDów obaw: poza tym czas na zmianę telewizora i chyba znowu sięgnę po Philipsa.