Chłodzenie

Oprogramowanie Corsair Link

przeczytasz w 1 min.

Corsair Link

Chłodzenie Hydro H150i PRO współpracuje z oprogramowaniem Corsair Link, które pozwala na sterowanie prędkością obrotową wentylatorów oraz monitorowanie parametrów pracy poszczególnych podzespołów (wymagane jest tutaj podpięcie bloku wodnego do złącza USB 2.0 na płycie głównej).

Corsair Link
Dla każdego z wentylatorów można ustawić profil prędkości obrotowej lub przygotować swoją krzywą obrotów

Corsair Link
Zmiany koloru podświetlenia bloku wodnego można dokonać z poziomu panelu Corsair Link

Corsair Link to prawdziwy kombajn do monitorowania komputera. Panel wyświetla informacje nie tylko o chłodzeniu, ale również o procesorze, płycie głównej, pamięciach, karcie graficznej, a nawet zasilaczu (w przypadku specjalnych modeli z funkcją Corsair Link – np. Corsair AX1500i). Istnieje również opcja wyświetlania danych na wykresach, co ułatwi monitorowanie poszczególnych parametrów.

Corsair Link
Do sterowania podświetleniem dodatkowych elementów wymagane jest już zastosowanie kontrolera Lighting Node PRO - do jego sterowania można wykorzystać oprogramowanie Corsair Link

To jednak nie wszystko, bo producent przewidział również możliwość sterowania podświetleniem bloku wodnego oraz wentylatorów (wymagane jest tutaj jednak zastosowanie specjalnego kontrolera Corsair Lighting Node PRO). Każdym elementem można sterować osobno, a do dyspozycji oddano kilka efektów świetlnych m.in. stały kolor, tęcza, pulsowanie czy dostosowanie koloru do temperatury danego czujnika. Nie zabrakło również możliwości regulacji intensywności podświetlenia czy jego całkowitego wyłączenia.

Corsair Link

Co istotne, panel Corsair Link pozwala na wybranie jednego z predefiniowanych profili (cichy, zbalansowany i wydajny) lub też przygotowania swojego – tyczy się to nie tylko prędkości obrotowych, ale też wybranych efektów podświetlenia.