Głośniki

Muzyka w domu i... poza domem

przeczytasz w 3 min.

Użytkowanie, które sprawia przyjemność

Creative Omni to jeden z najlepszych, najprzyjemniejszych w użytkowaniu głośników bezprzewodowych jakie miałem przyjemność testować oraz używać na co dzień. Działa nader sprawnie, nie zrywa połączenia, jest diabelnie intuicyjny w obsłudze i potrafi bez problemu działać ponad 7 godzin, więc zbliża się do deklarowanych 8 przy ładowaniu do maksimum w trakcie 3,5 godziny. Wielkie brawa dla producenta!

Sound Blaster InterConnect
Aplikacja Sound Blaster InterConnect na systemie iOS.

W ciągu dnia towarzyszył mi podczas pracy, w czasie wolnym, a raz zabrałem go nawet na cotygodniowy wypad na koszykówkę, gdzie bez większego problemu nagłośnił pełnowymiarową salę w wystarczającym stopniu. Pamiętajmy, że nie chodzi tam o warunki koncertowe, ale o to, by muzykę było słychać i by brzmiała w miarę czysto. Creative Omni poradził sobie z tym śpiewająco.

Creative Omni w poziomie

Jakość dźwięku

Czytając dołączoną papierologię możemy wpaść na akapit, który informuje, że po połączeniu dwóch Creative Omni otrzymamy czysty i przestrzenny efekt stereo. Dwóch głośników niestety nie miałem, ale wrażenia z odsłuchiwania jednego egzemplarza mam więcej niż pozytywne.

Creative Omni głośnik Bluetooth i Wi-Fi

Głośnik gra donośnie i czysto. Gubi się tylko w skrajnych wartościach tak wysokich, jak i niskich tonów, dobrze reprodukuje wokale i ma dość ciepłą barwę dźwięku, mimo której jest bardzo uniwersalny. Nie jest może najdynamiczniejszym głośnikiem bezprzewodowym, ale zadziorności starcza mu na większość rockowych czy elektronicznych kawałków, a przy tym radzi sobie z cięższymi brzmieniami klasycznego rapu czy ciepłem i melodyjnością jazzu.

donGURALesko – Dom otwartych drzwi

Bardzo dobry bas, ciepły i otulający, ale potrafiący porządnie zabębnić. Wokale w pełni słyszalne, okazjonalne przestery tylko przy wysokich poziomach głośności. Jak na głośnik bezprzewodowy, rewelacja.

Creative Omni gniazda

AC/DC - Hihgway to hell i Thunderstruck

Przy pierwszym odsłuchu ma się wrażenie, że Creative Omni nie nadąża. To błąd, taka jego specyfika, a w rzeczywistości wszystkie dźwięki idą w punkt. Czysto, dynamicznie, bardzo dobrze. Dopiero przy wokalach, tak specyficznych dla AC/DC dźwięk tracił na wyrazistości. Ogółem jednak, dobrze.

Creative Omni panel boczny

Queen – I want to break free i Bohemian Rapshody

Dopiero Queen pokazuje drobne słabostki Creative Omni. Cóż, nikt nie jest doskonały. Wspomnianymi słabostkami są trochę płaska średnica oraz jednak mniejsza niż na pierwszy odsłuch się wydaje melodyjność głośnika. Po prostu, przy tak wymagających utworach, jak powyższe, gdzie skala różnorodności dźwięków jest potężna, niektóre po prostu nikną w tle.

Daft Punk – Harder, Better, Faster, Stronger

Jest… fajnie. Brakuje nieco lekkości i dynamiki, ale nie ma przesterów, wszystko jest dość czyste i takoż wyraźne. Ten sprawdzian zdany na mocną 4 z małym nawet plusem, która bierze się z ogólnych wrażeń akustycznych, ceny oraz możliwości Creative Omni.

Creative Omni i pudełko

Pełna lista odsłuchiwanych utworów:

 • AC/DC - Highway to hell i Thunderstruck
 • donGURALesko – Dom otwartych drzwi, Apartament i inne
 • Jamiroquai – Virtual Insanity i Deeper Underground
 • Michael Jackson – Billie Jean i Beat it
 • Queen – I want to break free i Bohemian Rapshody
 • Daft Punk – Harder, Better, Faster, Stronger
 • Black Sabbath – Paranoid
 • Iron Maiden – Run to the Hills
 • Game of Thrones Soundtrack

Bezprzewodowy głośnik Creative Omni

Podsumowanie

Creative Omni to bardzo dobry głośnik bezprzewodowy. W cenie, w której możemy go nabyć jest sprzętem godnym polecenia, który naprawdę dobrze gra, świetnie wygląda i jest bardzo, ale to bardzo funkcjonalny. Sprawdzi się jako główny głośnik przy laptopie, system nagłośnieniowy na domówkach oraz towarzysz wycieczek czy treningów.

Do jego niewątpliwych zalet zaliczyć trzeba na pewno obsługę dwóch standardów łączności bezprzewodowej, współpracę z serwisami strumieniującymi muzykę, wygląd oraz jakość dźwięku. Reasumując, bardzo dobry sprzęt w dobrych pieniądzach.

Ocena końcowa Creative Omni

 • ogólna jakość dźwięku
 • atrakcyjny wygląd
 • dobre wykonanie
 • łączność Bluetooth i Wi-Fi
 • gniazdo kart pamięci i port AUX
 • łatwa obsługa
 • długi czas pracy na jadnym ładowaniu
 • wodoszczelność 
   
 • czasem brakuje dynamiki

Dobry Produkt

90%

 

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  taki_jeden
  1
  Bezsensowne pytanie w sondzie. Jak to czym się kierować przy zakupie sprzętu grającego jak nie jakością dźwięku? Przecież standardowo zawsze najważniejszym parametrem jest ten podstawowy. Jak głośnik to ma odtwarzać dźwięk, a nie być wodoodporny np. Więc wybór głośnika bezprzewodowego zawsze będzie kombinacją co najmniej dwóch cech: jakości dźwięku i dodatkowej funkcjonalności (lub wielu), która nas najbardziej interesuje. Nie sądzę, aby były osoby, które przy zakupie sprzętu audio kierowały się przede wszystkim dodatkowymi atrybutami. Trochę jakby zadać pytanie co jest najważniejsze przy zakupie samochodu: ma klimę, jeździ?

  Przeredagowałbym pytanie z sondy na to, jaka cecha jest najważniejsza oprócz jakości dźwięku przy zakupie głośnika bezprzewodowego. (wiadomo, że cena i czas pracy ;))