Tunery TV

WIWA AN 200 i AN 220 - anteny do odbioru telewizji DVB-T

przeczytasz w 4 min.

WIWA AN 200 i AN 220

Plusy:Minusy:

estetyczny wygląd
dołączone elastyczne ramię do montażu na ścianie
dołączony zestaw do montażu na maszcie
dołączony przewód antenowy
dołączony separator (tylko w wersji AN 220)
dobra jakość sygnału

dekoder musi dysponować zasilaniem  anteny (tylko w modelu AN 200)
dołączony przewód może być za krótki w  przypadku montażu za oknem

Anteny WIWA AN 220 i AN00 przeznaczone są do odbioru sygnału naziemnej telewizji analogowej i cyfrowej DVB-T oraz radia FM. W modelu AN 220 dołączono separator pozwalający na podłączenie zasilacza, dzięki któremu można odbierać sygnał i dostarczać go do dekoderów DVB-T, które nie mają możliwości samodzielnego zasilenia anteny. Dołączony zestaw montażowy -elastyczne ramię - na ścianę lub maszt oraz przewód koncentryczny świetnie dopełniają całości

AN 220: Ocena redaktora: 4,5/5

Cena: 65 zł

AN 200: Ocena redaktora: 4/5

Cena: 55 zł

» Napisz komentarz

 

WIWA AN 200 i AN 220

WIWA AN 220 i AN 200 to alternatywa dla dotychczas stosowanych anten przeznaczonych do odbioru sygnału analogowego. Jeśli kupując dekoder DVB-T nie mieliśmy anteny, warto zakupić jedną z nich, aby od razu móc cieszyć się telewizją. Jeśli jednak mamy antenę, z której dotychczas z  powodzeniem korzystaliśmy, to warto sprawdzić czy nie wystarczy ona do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej i czy nie będzie zakłóceń.

WIWA AN 200 i AN 220

Wybór zależny jest także od posiadanego lub wybranego dekodera DVB-T. Nie każdy z nich ma możliwość zasilenia anteny napięciem 5V, które wymagane jest do jej prawidłowego funkcjonowania, mimo że powinny one mieć taką opcję. Jeśli jej nie mają, warto wybrać model z separatorem, czyli antenę AN 220. Różnica w cenie pomiędzy anteną z i bez separatora to około 10 zł, więc koszt nie jest szczególnie duży.

WIWA AN 200 i AN 220

Anteny są uszczelnione tak, by bez problemu mogły pracować na zewnątrz budynków. W  zestawie producent dołączył specjalne, elastyczne ramię pozwalające na montaż na ścianie oraz alternatywne uchwyty do montażu na maszcie. Ramię można regulować w dość sporym zakresie - jest elastyczne i pozwala doskonale ukierunkować antenę, dzięki czemu ustawimy ja tak by jak najlepiej odbierała sygnały z nadajnika.

Trzymetrowy przewód koncentryczny świetnie sprawdza się w przypadku, gdy od anteny do dekodera jest nie więcej niż 3 m. W moim przypadku wystarczyło antenę zawiesić na framudze okna, by odbierać doskonałej jakości sygnał (ponad 95%).

WIWA AN 200 i AN 220

WIWA AN 200 i AN 220

Dane techniczne

PasmoUHF, VHF, FM
Zakres częstotliwościUHF 470 MHz do 870 MHz, VHF 47MHz do 230 MHz
Odbiór sygnału telewizjicyfrowej i analogowej
Odbiór sygnałów radiowychFM, DAB
Impedancja75 Ω
Widoczność kątowapozioma i pionowa
Zasilanie5V z wyjścia antenowego tunera DVB-T (STB) lub odbiornika TV, zasilacz sieciowy
Wymiary350x160x70 mm
W zestawieantena, wysięgnik do montażu na ścianie, uchwyty do montażu na maszcie, przewód koncentryczny (3 m), zasilacz sieciowy z separatorem (tylko model AN220)