Drukarki i skanery

Canon MG5150

przeczytasz w 2 min.

Domowe urządzenie typu 3 w 1 ze średniej półki. Pomimo niewielkich rozmiarów umieszczono w nim sporo przydatnych funkcji, takich jak wydruk dwustronny i osobne podajniki papieru. Dzięki osobnym pojemnikom z atramentem fotograficznym uzyskujemy dobrą jakość zdjęć przy zachowaniu rozsądnych kosztów eksploatacji. Producent zrezygnował niestety z modułu Wi-Fi, co znacznie ogranicza możliwości korzystania z tego urządzenia.

Najważniejsze cechy:

  • Ruchomy ekran LCD dobrej jakości
  • Bogate i przejrzyste animowane menu
  • Automatyczny wydruk dwustronny
  • Prosta i przemyślana konstrukcja
  • Wygodne podajniki i odbiornik papieru

Podstawowe dane techniczne:

TypUrządzenie 3 w 1, drukarka, kopiarka, skaner
Technologia wydrukuMicro Piezo, 4 barwy, 5 pojemników
Maksymalna rozdzielczość wydrukumax. 9600 x 2400 dpi (na odpowiednich mediach)
Prędkości wydrukutekst czarno-biały A4: 9,7 ppm
tekst kolorowy A4: 6,1 ppm
photo 10x15 cm: 39 sec.
Rozdzielczość skanowania1200 x 2400 dpi
InterfejsyUSB Hi-Speed,
Czytnik kart SD, xD, MS pro CF i pochodne
Wejście USB, PictBridge, Bluetooth (opcja)
Podajnik arkuszy papieru150 arkuszy
Drugi podajnikTak 150 arkuszy (tylna taca)
Dwustronny wydruk / kopiowanieSprzętowy / Nie
Podajnik ADFNie
Regulawana wysokość pokrywy skaneraTak, ok. 15mm
OCRTak (Canon MP Navigator EX)
Drukowanie na płytachNie
WyświetlaczTak, przekątna 6 cm
Dołączone oprogramowanieCanon MP Navigator EX
Canon Easy-PhotoPrint EX z funkcją Full HD Movie Print
Canon Easy-WebPrint EX
Canon Solution Menu EX
Poziom hałasu< 44,5 dB(A)
Wymiary455 x 368 x 160 mm (szer. x głęb. x wysok.)
Masa7,8 kg
Cena400 zł

Brak interfejsu sieciowego ogranicza nas do korzystania z drukarki na tylko jednym komputerze, co przy zastosowaniach biurowych może być uciążliwe. Nawet korzystając z takich półśrodków jak zewnętrzny print-serwer pozbawiamy się możliwości skanowania.  MG5150 nadaje się zatem znacznie bardziej dla samotnie drukujących w domowym zaciszu. 

W dosunięciu urządzenia do ściany może nieco przeszkadzać wtyczka zasilania. Gniazdo USB zostało na szczęście umiejscowione z boku, zatem nie powinno przysparzać żadnych problemów. Tył obudowy wykonany jest z matowego plastiku, który nie jest może zbyt elegancki, ale za to nie widać na nim odcisków palców, tak jak na pozostałej części drukarki.

Bardzo pozytywną rzeczą jest korzystanie z przemyślanego interfejsu drukarki, który cieczy oko ładnym animowanym menu i optymalnie uporządkowanymi w grupy funkcjami. Dobry efekt psuje nieco mała precyzja obrotowego koła  „Easy-Scroll Wheel” stanowiącego główny element interfejsu.

Pochwała należy się za wygodną i prostą konstrukcję odbiornika papieru, który sam otwiera się płynnym ruchem w razie potrzeby. Brak podajnika ADF wpłynął na możliwość regulacji pokrywy skanera, którą można dodatkowo całkowicie zdemontować.

Sterownik drukarki pozwala na wybór podajnika papieru, z którego aktualnie chcemy skorzystać. Dodatkowy podajnik, dzięki zależnym prowadnicom, obsługuje zarówno arkusze A4 jak i koperty oraz papier 10x15. Wszystkie arkusze pobierane są w sposób równomierny centralnie umieszczoną rolką.  Jest to dobre rozwiązanie, jeśli chcemy np. szybko wydrukować kilka fotek, wówczas nie ma potrzeby dobierania się do głównego zasobnika, co jest zazwyczaj bardziej pracochłonne.

W głowicy drukującej umieszczono pojemniki z atramentem. Poprzez diody sygnalizowana jest ich prawidłowa instalacja oraz konieczność wymiany. Większy pojemnik z czarnym atramentem używany jest podczas wydruku dokumentów, mniejszy zaś podczas drukowania zdjęć.