Wideorejestratory

Użytkowanie, jakość filmów i podsumowanie

przeczytasz w 2 min.

Jeśli chodzi o codzienną obsługę DOD LS470W, to po nauczeniu się kilku podstawowych czynności, toczy się ona niemal bez naszej ingerencji. Gwoli jasności, zmiana ustawień i przełączanie się między trybami nie należą do najłatwiejszych, gdyż rozplanowanie funkcjonalności przycisków jest mało intuicyjne, niemniej szybko się z tym oswajamy.

DOD LS470W - menu

Praktyczne użytkowanie to już z kolei pełna automatyka. Po podłączeniu rejestratora do gniazda 12 V w samochodzie, ten włącza się samoczynnie przy odpaleniu auta, zaczynając nagrywać film i wyłącza po jego zatrzymaniu. Podobnie wygląda to podczas ewentualnej stłuczki – umieszczony w urządzeniu sensor wyłącza je, by uchronić nagranie. Nie musimy obawiać się również o zapełnienie pojemności, bowiem filmy nadpisują się na siebie cyklicznie.

DOD LS470W - menu_2

Funkcjonalność na wysokim poziomie

DOD LS470W to sprzęt o wielu twarzach, kryjący w sobie wiele możliwości. Nagrywa filmy, pozwala na wykonywanie zdjęć oraz posiada odbiornik GPS, który określa naszą lokalizację. Ponadto jednak, po podłączeniu do stałego źródła zasilania może pełnić rolę monitoringu wewnątrz pojazdu – w trybie parkingowym urządzenie przełącza się bowiem automatycznie na detekcję ruchu i wstrząsów.

DOD LS470W - nagrywanie

Kolejne funkcje, z których korzysta się jednak znacznie rzadziej to nagrania time-lapse, czyli fotografie wykonywane w konkretnych interwałach: 0,2 s, 0,5 s, 1 s oraz 5 sekund, możliwość analizy podróży po odłączeniu wideorejestratora i Tryb HUD, który podczas jazdy pokazuje aktualną prędkość jako wygaszacz ekranu.

DOD LS470W GPS

Możliwości urządzenia zwiększa dołączone na płycie CD oprogramowanie – DOD Player 2.0, który pozwala na podgląd trasy, odczyt parametrów pracy urządzenia oraz lokalizacji w Mapach Google. Świetny program, który docenią wszyscy lubujący się w analizowaniu własnych podróży i sytuacji losowych, jakie napotykają na polskich drogach.

DOD Player

Filmy i fotografie

Testowany sprzęt posiada dwa specjalistyczne tryby, poprawiające jakość obrazu. Pierwszy to Advanced WDR (Wide Dynamic Range), który podnosi rozpiętość tonalną i sprawia, że obraz jest czytelny również podczas nagrywania w trudnych warunkach oświetleniowych – choćby w trakcie jazdy pod słońce po mokrej ulicy. Drugi nazywa się 3DNR (3D Noise Reduction) i jego rolą jest redukcja szumów na nagraniach.

DOD LS470W - widok od boku

O fotografiach wykonywanych za pomocą DOD LS470W nie da się wiele napisać. Wykonują się one automatycznie, nie mamy wielkiego wpływu na ich ostateczną formę, ale mimo to, są zaskakująco dobrej jakości, jak na wideorejestrator. Prawdę mówiąc, do dokumentowania wydarzeń na drodze czy dziur w jezdni nadadzą się doskonale i nie będziemy musieli sięgać specjalnie po swojego smartfona.

DOD LS470W - fotografia_1

Jakość filmów nagrywanych prze testowaną kamerkę samochodową jest więcej niż zadowalająca. Obraz jest szczegółowy i płynny – oczywiście w najwyższej rozdzielczości, ale omówmy się, że korzystanie z najniższych ustawień byłoby skrajnie nielogiczne.

Cieszy także jakość filmów nagrywanych po zmroku - DOD LS470W dzięki wysokiej czułości ISO nawet we względnych ciemnościach miejskich ulic potrafi nagrać szczegółowy i naprawdę czysty obraz. To olbrzymi plus tego wideorejestratora i coś, czego pozazdrościć może konkurencja.

Podsumowanie

Wydatek rzędu 1000 złotych na wideorejestrator to nie mało. W zasadzie, nie czarujmy się – to całkiem sporo. Całe jednak szczęście, że DOD LS470W odwdzięcza się wysoką funkcjonalnością i naprawdę bardzo dobrą jakością nagrań. Mnogość możliwości, automatyczna obsługa urządzenia oraz jego relatywnie niewielkie rozmiary sprawiają, że dla jeżdżących często i pokonujących znaczne odległości lub poruszających się w chaotycznym ruchu miejskim, testowany rejestrator może być doskonałym partnerem.

Ocena końcowa:

 • bardzo dobra jakość nagrań - szczególnie w nocy!
 • dobra jakość dźwięku
 • zautomatyzowana obsługa
 • moduł GPS
 • wysoka funkcjonalność
   
 • cena (dla niektórych)
 • słaby ekran
 • nie najprostsza obsługa

80%

Dobry Produkt

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  JAZ99
  0
  Odkąd używam Yanosika, nie zapłaciłem haraczu na drodze.

  Używam NOTE 3 i uratował mi skórę, gdy młody (27), zdolny (z prowincji), w służbowym fokusie przeciął trzy pasy drogi, aby zawrócić z Stolycy. Na szczęście Yanosik sam nagrywał drogę, gdy bawiąc się kiedyś wcześniej ustawiłem mu nagrywanie dla testów. Obyło się bez wielkiej wojny - miałem dowód niewinności.
  Jeżdżę już stale nagrywając - minus bateria niedługo do wymiany, bo grzeje się latem na przedniej szybie niemiłosiernie :(
  • avatar
   DaroBenchmarkPC
   0
   Chyba źle tytuły filmów dodane na YT, bo pisze po zmroku, a jest dzień i na odwrót :P
   • avatar
    _taurus_
    0
    Sygic oferuje SatNav na telefony z opcja rejestratora w trakcie uzywania mapy, dziala super uzywam na codzien i kosztuje jedyne 90 PLN za mape z Europa+Rosja oraz dodatkowy modul rejestratora.

    Sygic ma czesto promocje i ceny sa bardzo atrakcyjne szcegolnie ze mapy sa z tego samego zrodla co TomTom'a...
    • avatar
     daper
     0
     Jeżeli ktoś nie ma akurat 1000zł to popularnym "odpowiednikiem" DOD z aliexpress był/jest kamera o symbolu G1W (bez GPS). Prawie ta sama jakośc obrazu, podobno gorsza optyka. Na YouTube jest dużo przykładowych filmów.
     • avatar
      Armo11
      0
      Cena zawyżona co najmniej dwukrotnie.
      Mam DVR o takich samych parametrach do tego ma szklany a nie plastykowy obiektyw, który kupiłem za 350 pln.