• benchmark.pl
 • RTV
 • Telewizja internetowa bez długoterminowych umów za treści – wystarczy dekoder EVOBOX STREAM Cyfrowego Polsatu
Telewizja internetowa bez długoterminowych umów za treści – wystarczy dekoder EVOBOX STREAM Cyfrowego Polsatu
RTV

Telewizja internetowa bez długoterminowych umów za treści – wystarczy dekoder EVOBOX STREAM Cyfrowego Polsatu

przeczytasz w 5 min.

Telewizja internetowa od Cyfrowego Polsatu to przede wszystkim wygoda. Nie trzeba podłączać anteny satelitarnej, wystarczy dostęp do internetu od dowolnego dostawcy. Nie ma też długoterminowej umowy, są odnawialne pakiety. Użytkownik sam wybiera, co i jak długo chce oglądać.

Cyfrowy Polsat to jeden z najczęściej wybieranych dostawców multimedialnej rozrywki, a teraz dostęp do jego oferty jest jeszcze prostszy niż dotychczas. W końcu żyjemy w czasach powszechnego internetu, więc nie ma powodu, aby i telewizja nie była dostarczana właśnie w taki sposób.

Ponieważ większość użytkowników ceni sobie swobodę wyboru, Cyfrowy Polstat postanowił odpowiedzieć na tę potrzebę.

Telewizja internetowa (OTT) tym różni się od klasycznej kablówki czy satelity, że nie trzeba podpisywać długoterminowej umowy na treści programowe. Do odbioru kanałów Cyfrowego Polsatu konieczny jest dekoder EVOBOX STREAM z dostępem do sieci.

Co ważne internet może być od dowolnego dostawcy. To duży atut, gdyż zazwyczaj operatorzy sprzedają te usługi w pakietach. W tym przypadku nie ma to żadnego znaczenia. Internet powinien mieć min. prędkość 8 Mb/s, ale w obecnych czasach nie jest to duże wymaganie.

Dekoder Evobox Stream – ile kosztuje, jak przebiega instalacja

Kluczowym elementem tej usługi jest dekoder EVOBOX STREAM. Wejść w jego posiadanie możemy na dwa sposoby. Kupujemy go za 299 zł (na własność) albo korzystamy z urządzenia udostępnionego nam przez operatora (jeśli jednorazowa kwota wyda się nam zbyt wysoka) z umową na 24 miesiące. Będziemy wówczas płacić 10 zł miesięcznie (plus symboliczna złotówka na start). Nic więcej.

Evobox Stream

Mając dekoder, sprawa jest już naprawdę prosta. Rozpakowujemy urządzenie i zaczynamy instalację. Cały proces przebiega bardzo łatwo i szybko. Dekoder wystarczy podłączyć do zasilania oraz do telewizora za pomocą dołączonego kabla HDMI.

Następnie trzeba połączyć się z internetem (łącze co najmniej 8 Mb/s.). Można to zrobić na dwa sposoby - kablem sieciowym bezpośrednio z routerem albo wybierając domową sieć i wpisując hasło (szkoda, że nie ma przycisku WPS, ponieważ wpisywanie długiego hasła pilotem nie jest zbyt wygodne). Dekoder obsługuje WiFi 2,4 oraz 5 GHz, więc współpracować będzie z każdym routerem.

Evobox Stream tył

Po udanym podłączeniu do internetu klikamy dalej, a dekoder sam wyszuka dostępne kanały. Trwa to nie dłużej niż kilkanaście sekund. Jeśli do dekodera podłączymy antenę, to możemy także wyszukać programy cyfrowej telewizji naziemnej.

Następnie dekoder automatycznie pobierze aktualizację oprogramowania i uruchomi się raz jeszcze. Czas pobierania zależy oczywiście od prędkości naszego łącza internetowego. Sam proces instalacji i ponownego uruchomienia nie powinien zająć więcej niż 2 minuty.

Na następnym ekranie możemy ustawić indywidualny, czterocyfrowy kod PIN, wykorzystywany do zarządzania kontrolą rodzicielską.

Ostatnie kliknięcie dalej i gotowe. Możemy zacząć oglądać, co tylko zechcemy.

Na start wraz z dekoderem otrzymujemy trzymiesięczny dostęp do ponad 100 kanałów, bez żadnych dodatkowych opłat. Mamy więc zarówno pełny pakiet programów sportowych, jak i wszystkie kanały filmowe (w tym m.in. HBO).

Trzy miesiące to naprawdę sporo czasu na to, aby samemu zdecydować, z których pakietów faktycznie chcemy korzystać i w ten sposób skomponować najlepszą dla siebie ofertę. Na tym w końcu polega główna idea stojąca za telewizją OTT. To użytkownik wybiera, co chce oglądać i za co płacić.

Co jeszcze potrafi dekoder Evobox?

Zanim przejdę do szczegółów oferty programowej, jeszcze parę słów o możliwościach samego dekodera. EVOBOX STREAM mimo naprawdę niewielkich rozmiarów, jest całkiem funkcjonalnym urządzeniem. W jego menu znajdziemy listę kanałów wraz z programem telewizyjnym, skrót do aplikacji Cyfrowy Polsat GO oraz HBO GO (z tej ostatniej skorzystamy, jeśli wybierzemy pakiet z HBO).

Mamy też dostęp do Sklepu i ustawień (mamy tam m.in. opcje zarządzania kanałami, połączeniem internetowym, ochroną rodzicielską).

Evobox Stream

Sklep to jedna z najważniejszych zakładek dekodera. To właśnie tutaj możemy kupować dostęp do poszczególnych pakietów.

A wiecie, co jest naprawdę fajne? Jeśli film, serial, mecz, czy cokolwiek innego już się rozpoczął, to nic straconego, bo w menu jest opcja "oglądaj od początku"(funkcja dostępna jest dla wybranych programów) .Klik i film zaczyna się od nowa. Klasyczna telewizja w nowoczesnym wydaniu. Nie trzeba podłączać żadnego dysku do nagrywania programów. Wygoda przede wszystkim.

Inne przydatne funkcje to CatchUp, która pozwala na oglądanie wybranych programów do 7 dni wstecz oraz TimeShift, czyli nawigacja po aktualnie emitowanym kanale (przewijanie, zatrzymywanie, cofanie materiału) również wybranych programów.

Jakie pakiety programów są dostępne i ile kosztują?

A teraz przejdźmy do najważniejszego. Co możemy oglądać i ile to wszystko kosztuje. Już wyjaśniam.

Wszystkie kanały dostępne w ramach telewizji internetowej, są podzielone na pakiety: 3 podstawowe, 3 tematyczne i 3 premium. Pakiety dodatkowe można dobierać do jednego z pakietów podstawowych (są trzy do wyboru i różnią się ilością dostępnych kanałów).

 • Pakiet Wygodny – 20 zł miesięcznie za 25 kanałów m.in. Polsat Sport HD, Polsat Sport Extra HD, Polsat Film HD, Polsat Doku HD, Polsat News HD, Polsat Rodzina
 • Pakiet Komfortowy – 30 zł miesięcznie za 42 kanały, w tym wszystkie z pakietu Wygodnego oraz dodatkowo m.in. TVN 24 HD, TVN Style, Food Network, Animal Planet HD, Discovery Channel HD, Eurosport 1 HD i Eurosport 2 HD
 • Pakiet Bogaty – 60 zł miesięcznie za 92 kanały, w tym programy z pakietu Komfortowego i do tego jeszcze m.in. AXN HD, Cinemax 1 i 2 HD, FOX HD, BBC First, National Geographic HD, MTV Dance, CBeebies, Boomerang HD, Cartoon Network HD czy Nickelodeon.

pakiet bogaty

Jak widać, oferta jest naprawdę zróżnicowana i każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Najważniejsze jest jednak to, że wcale nie trzeba jednocześnie płacić za wszystkie pakiety (chociaż oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby to zrobić).

Spośród pakietów dodatkowych bez problemu możemy zdecydować się na 30–dniowy dostęp np. do Eleven Sports (15 zł) i obejrzeć kluczowe mecze Lewandowskiego i Piątka. Jeśli interesujemy się głównie piłką na poziomie europejskim i oglądamy przede wszystkim Ligę Mistrzów, wybrać możemy pakiet Polsat Sport Premium (30 zł).

pakiet sport

Szczegółówy opis oferty sportowej przygotowaliśmy w oddzielnym artykule, który znajdziesz klikając tutaj.

Natomiast jeśli zależy nam przede wszystkim na filmach, to zdecydować się możemy na dostęp do HBO i HBO GO za 20 zł lub wybrać pakiet Filmy i Seriale, także za 20 zł.

Decyzję możemy zmieniać tak często, jak będziemy mieć na to ochotę i potrzebę. 

Co ważne, po wybraniu pakietu, mamy też dostęp do Cyfrowego Polsatu GO, czyli serwisu z mnóstwem filmów, seriali i programów , a wraz z opcją ON THE GO można korzystać z nawet 90 kanałów na urządzeniach mobilnych w tym serwisie. Ilość kanałów dostępnych mobilnie zależy do ilości zakupionych pakietów, ale na start mamy pełną ofertę pakietową. Z Cyfrowego Polsatu GO możemy korzystać nawet na trzech urządzeniach jednocześnie, np. smartfonie czy laptopie, więc oglądać telewizję będziemy mogli naprawdę wszędzie.

Z Cyfrowego Polsatu GO możemy też korzystać na innych urządzeniach (nawet trzech jednocześnie) np. smartfonie, czy laptopie, więc oglądać telewizję będziemy mogli naprawdę wszędzie.

Także na jakość obrazu nie można narzekać. Wyświetlany jest w jakości 1080p, co oznacza, że jest wystarczająco wyraźny i szczegółowy. Jeśli nasze łącze jest słabsze, to dekoder automatycznie dostosuje rozdzielczość wyświetlanego obrazu do jakości połączenia.

W jaki sposób można płacić za pakiety?

Płatności za wszystkie pakiety dokonuje się bezpośrednio z poziomu dekodera, wybierając zakładkę Sklep.

Dostępne metody to:

 • BLIK
 • karta płatnicza
 • doliczenie do rachunku (jeśli korzystamy z udostępnionego dekodera)

Wybrać możemy jednorazowy dostęp na 30 dni lub odnawialną subskrypcję, wówczas nie ma ryzyka, że przegapimy termin płatności, a co za tym idzie, kanały przestaną być dostępne, do momentu ponownego ich opłacenia.

Cały proces przebiega intuicyjnie i prosto, nie ma w zasadzie żadnych wątpliwości, którą opcję wybrać. Każdy pakiet jest jasno opisany wraz z listą wszystkich dostępnych w jego ramach programów.

Czy telewizja internetowa Cyfrowego Polsatu to dobra propozycja?

Czas najwyższy na odpowiedź na pytanie, czy warto zdecydować się na tę ofertę? Czy telewizja internetowa, to coś godnego uwagi? Ja jestem na tak. Zdecydowaną zaletą tego rozwiązania jest wygoda. Nie muszę od razu i na zawsze (czyli na czas trwania umowy, a jest to zazwyczaj długie dwa lata), decydować o tym, ile i za co mam płacić.

Często po prostu tego nie wiem, co kończy się tym, że płacę za możliwość oglądania dziesiątek programów, o których istnieniu wkrótce zapominam. Tutaj nie ma tego problemu, gdyż zawsze mogę zrezygnować z danego pakietu.

Oferta programowa jest na tyle bogata, że bez trudu znalazłem tutaj coś dla siebie. Jest i sport z kanałami premium, są i filmy, włącznie z HBO, na którym dobrych treści z pewnością nie brakuje.

Instalacja dekodera, wybór pakietów, łatwe płacenie za wybrane pakiety – wszystko to zostało dobrze przemyślane i po prostu działa. Nie trzeba uczyć się obsługi, nie trzeba wczytywać w regulamin umowy – bo jej po prostu tutaj nie ma.

Z tego powodu dekoder EVOBOX STREAM może być ciekawym pomysłem na prezent. Za rozsądne pieniądze możemy podarować w pełni funkcjonalny dekoder, z trzymiesięcznym dostępem do ponad 100 kanałów. Jeśli tej osobie przypadnie oferta programowa do gustu, może nadal z niej korzystać, już samodzielnie opłacając wybrane pakiety. Jeśli nie, nie ma żadnych dodatkowych zobowiązań.

Taki układ jest czysty i klarowny dla wszystkich. Można samemu przekonać się o tym, czy oferta spełnia oczekiwania, bez wiązania się długą umową.

I jeszcze na koniec wspomnę o tym, że z dekodera można bez problemu korzystać za granicą, na terenie UE. Jedynie sama jego aktywacja musi być dokonana w Polsce. Później wystarczy dostęp do internetu.

Mnie to przekonuje.

Artykuł powstał we współpracy z Cyfrowym Polsatem

Warto zobaczyć również:

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  smigacz
  23
  Brakuje dopisku "Artykuł sponsorowany" na początku zamiast "Artykuł powstał we współpracy z Cyfrowym Polsatem".
  Ja jestem zawiedziony. Nadal czekam aż któryś operator zaproponuje płacenie za pojedyncze kanały a nie za pakiety.
  • avatar
   pawluto
   19
   Płacę i oglądam reklamy ???
   No to musiałby być niezłym frajerem...
   • avatar
    blackmark
    15
    A mnie ta oferta nie przekonuje. Narzucone pakiety z których żaden mi nie odpowiada, a piszą że "wolność wyboru" g* prawda.
    • avatar
     kalkulatorek
     9
     telewizja w obecnej postaci to jak telewizory kineskopowe. Filmu się nie da obejrzeć. Programu popularnonaukowego też. W sumie dzięki reklamom nic się nie da obejrzeć.
     • avatar
      losiaczek1
      3
      A ja ma WP pilota chodzi u mnie na nvidia shield ale pójdzie na dowolnym telewizorze z androidem albo na chromecast. Płacę 15 zł i mam bardzo dużo programów.
      • avatar
       pawluto
       2
       Przy telewizji w HD lub FHD nie polecam połączenia przez wifi - Po kablu zdecydowanie lepiej to wszystko działa.
       • avatar
        energysnakePL
        2
        Chinole maja najlepszą promocję - 20zł / msc za wszystkie programy świata na Nboxie :D
        • avatar
         serek25
         1
         Pakiety i dekoder. To nie jest żadna telewizja internetowa.
         • avatar
          oldguy
          1
          Tylko dlaczego dalej upychają człowiekowi "pakiety"? Tu już przecież technologia dystrybucji nie wymusza grupowania kanałów..
          • avatar
           franiux
           1
           Nie prościej zrobić apkę na TV i konsolę ? tylko sprzedawać jakąś przyszłapkę do bulgulatora za 300zł ?
           Poza tym płacić za oglądanie reklam ? kogoś pogięło. To oni powinni nam płacić za oglądanie tego.
           • avatar
            maaaad
            1
            Kibeloferta.
            • avatar
             Emisariusz_
             0
             Przyznam, że dla mnie to idealna opcja bo planuję wynająć drugi pokój w mieszkaniu. Dzięki temu urządzeniu daję opcję nowemu współlokatorowi możliwość oglądania czego sobie życzy i ja nie muszę w tym brać udziału :) a gdy będzie mi się kończyć umowa z UPC zastanowię się czy sam nie przejdę na pakiet podstawowy - i tak w domu leci u mnie tylko Polsat News cały dzień
             • avatar
              Ruter19
              0
              Jak jakość obrazu będzie jak w kablówce VECTRA chodzi mi o to że nie ma być artefaktów to biorę,... ale wątpię że jakość będzie ta sama
              • avatar
               MartinMax
               0
               Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym EVOBOX STREAM w praktyce? Działa to w miarę sensownie przy podłączeniu przez wifi?
               • avatar
                arkadeusz
                0
                Brakuje wielu kanałów oferowanych przez tv naziemną .