Gry

Dla zawodowców

przeczytasz w 2 min.

Także i sama rozgrywka na konsolach jest mocno podrasowana. Poziom trudności potrafi zaskoczyć niejednego wyjadacza. Ja osobiście nim nie jestem i gra z przeciwnikiem na poziomie Zawodowiec (który nie jest najwyższy) stanowiła dla mnie nie lada wyzwanie. Przeciwnikowi trudno zabrać piłkę, a jeszcze trudniej ją utrzymać. Widać faktyczną walkę na boisku. Zawodnicy drużyny przeciwnej nie stoją jak kołki, ale starają się wybiegać praktycznie do każdej piłki, każdego podania i wykorzystują praktycznie wszystkie szanse na strzelenie bramki.

Bramkarze wykazują się niezwykłą zręcznością, na wyższych poziomach trudności  ”wyjmując piłki” zdawałoby się nie do odebrania.   Jednocześnie, co najistotniejsze nie miałem wrażenia braku naturalności w tym co widziałem na boisku. Wszystko miało tu swoje uzasadnienie i nie czułem się „robiony w balona” przez konsole jej zagraniami.

Całości oprawy wizualnej dopełnia doskonały wręcz system fizyczny dzięki któremu wszelkie animacje wślizgów, podkoszeń czy zderzeń między graczami robią wrażenie niezwykle rzeczywistych i czasami wręcz można było zapomnieć o tym, że jest to tylko gra a nie przekaz telewizyjny (szczególnie piorunująco FIFA 09 wygląda na dużych telewizorach LCD bądź plazmach).

X360

PS3

Podobnie jak wersja pecetowa konsolowa FIFA 09 oferuje szereg opcji umożliwiających podejmowanie kluczowych decyzji odnośnie ustawień naszej drużyny czy też aktualnie przyjętej taktyki. I choć ja osobiście wole wskoczyć w wir walki bez zabawy w żmudne modyfikacje ustawień, składu itp., to praktycznie każdy fan piłki nożnej we wszystkich stadiach zaawansowania znajdzie tu coś dla siebie.

Wielka pochwała należy się twórcom nowej FIFY za ilość ruchów specjalnych, które można wykonać przy pomocy pada. Jest ona naprawdę imponująca. Trzeba jednak wyraźnie zaznaczyć, że część z nich wymaga nie lada wprawy i opanowania aby wykonać je podczas emocjonującego meczu, a nie tylko podczas treningu.