Gry

Zostań gwiazdą. Podsumowanie

przeczytasz w 2 min.

PS3

X360

Tryb Zostań Gwiazdą wygląda podobnie jak w wersji pecetowej. „Odświeżona” kamera ukazująca boisko wzdłuż poprawia to co szwankowało w poprzedniej odsłonie serii umożliwiając tym razem większą kontrolę nad prowadzonym przez nas zawodnikiem. Osobiście nie miałem wrażenia zmęczenia tym trybem po kilkunastu rozegranych meczach choć wydaje mi się, że sposób nagradzania i „karania” punktowego mojego zawodnika za wszystkie dziejące się wokół niego akcje jest nie do końca jasny. Co więcej, w tym trybie byłem świadkiem dwukrotnego pogubienia się przeciwników, co też bezwzględnie wykorzystałem:)

Szkoda natomiast zmarnowanego potencjału Sezon Live Adidas, który w założeniu miał urealniać grę dzięki dostarczaniu cotygodniowych informacji o kondycji fizycznej i psychicznej każdego gracza w danej lidze. Niestety, poprzez uczynienie tej opcji płatnej (trzeba wykupić abonament) trafi on raczej w gusta mniejszej liczby użytkowników, a już raczej na pewno nie rodzimych graczy. Cóż, EA przezwyczaiło już nas do swojej koncepcji zarabiania na każdej dodatkowej funkcjonalności dobrze rozpoznawanego i sprzedającego się tytułu.

Na koniec nie sposób pominąć świetnie przemyślanego w edycji konsolowej trybu sieciowego, a w szczególności – rozgrywki 10 na 10 graczy, gdzie każdy gracz prowadzi pojedynczego zawodnika, a jedynymi postaciami sterowanymi przez procesor konsoli są bramkarze. Zabawa potrafi być naprawdę przednia.

Wszystko razem powoduje, że najnowsza FIFA 09 w wydaniu na next-geny jest produktem naprawdę dobrym. Elementy, które szwankują w wersji przeznaczonej na komputery PC tutaj praktycznie nie występują. Świetna oprawa graficzna i znacznie poprawiona rozgrywka dają tej grze prawdziwego „kopa” w postaci rewelacyjnej grywalności. Wielkie brawa należą się twórcom konsolowej FIFY 09 za umiejętność utrzymania przy telewizorze takiego antyfana piłki nożnej jak ja.:) Szkoda tylko trochę, że seria, której korzenie sięgają początków elektronicznej rozrywki na komputerach PC coraz mocniej przesuwa się w kierunku konsol. Cóż, może to nieuniknione….. 

Moja ocena:
Grywalność:
Grafika:
Dźwięk:
Ogólna ocena:
 

 

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  No taka idealna wersja FIFY na konsole nie jest bo czasami po strzeleniu bramki piłkarz, który ją zdobył świętuje a reszta stoi za nim nie ruchomo(no może jeden pomacha ręką).
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Jestem strasznie zawiedziony że tak EA olała wersje PC! Z dzisiejszymi kartami to by spokojnie chodziło to w 60fps w FullHD z nawet lepszymi detalami niż wersje Xbox260/PS3.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Dokładnie, skoro można zrobić PESA który wygląda identycznie na PS3,X360 i PC, a jednocześnie nie odbiega w kwestiach wizualnych od FIFY. Tłumaczenie EA jest dość mizerne.
    • avatar
     Fiona
     0
     EA jest mistrzem sprzedawania tej gry co roku z nowym numerkiem i jakąś tam kosmetyką - godzina pracy jednego programisty ???
     Oczywiście zawsze w zapowiedziach mamy informację, że przedzie to: "rewolucja, przełom, hit, nowa jakość. Itd.
     Coś jak u nas przy kolejnych wyborach i jak w naszych wyborach póxniej wychodzi z tego jedna wielka kupa (przepraszam)
     Także nikt kto miał kontakt z grami EA nie powinien być zaskoczony iż Fifa09 na PC to porażka.
     Szok byłby gdyby to była rewolucja ;P
     Dlatego sportowe gry z pod znaku EA warto kupić raz na 5 lat.
     Wtedy zauważymy różnicę.

     Ale jako marketingowcy panowie z EA zasługują naszacunek (bez ironii)
     • avatar
      sajos0
      0
      FIFA na PC nie jest najgorsza sam posiadam ,powiem że sie zmieniła (oczywiście nie wiele ale zawsze coś) fife kupuje co 2-3 lata bo widać wtedy różnice.