Karty graficzne

G-Sync - synchronizacja w wersji Pro

przeczytasz w 1 min.

Nasze wrażenia

Wraz z akceleratorami graficznymi Maxwell otrzymaliśmy monitor Asus ROG PG278Q obsługujący technologię NVIDIA G-Sync. Kilka słów na temat ów technologii.

Funkcja ta eliminuje opóźnienie związane z zasadą działania funkcji V-Sync oraz zacinanie i rozchodzenie się obrazu. Moduł G-sync dostosowuje synchronizację monitora do generowanego przez układ GPU obrazu, zamiast dostosowywania układu GPU do monitora. Rezultatem jest wolna od efektu rozchodzenia się obrazu, szybsza i bardziej płynna rozgrywka.

Już pierwsze sekundy grania dają różnicę na korzyść monitora z G-sync. Wrażenie jest takie, jakbyśmy nagle dostali mega przyrost w wyświetlanych kl./s. Ciężko to opisać, czy pokazać. Pomimo, że liczba kl./s pozostaje na podobnym poziomie, to komfort jest o niebo lepszy. Naprawdę ciężko było powrócić do tradycyjnego wyświetlacza. Aktywna funkcja G-sync wpływa na niewielki spadek wydajności o ok. 3-5%, co przy liczbie 50-60 kl./s jest nie do zauważenia. Szczegółowy test G-Sync już wkrótce na naszych łamach!