Płyty główne

Testy: Resident Evil 5

przeczytasz w 1 min.

Niby wiadomo, że Radeon HD 4290 specjalnie do gier się nie nadaje, ale wypada go sprawdzić w mniej wymagających tytułach. Resident Evil 5 nadawał się doskonale. Mimo że gra jest stosunkowo świeża, nie ma dużych wymagań sprzętowych. W testach wykorzystaliśmy najniższą możliwą rozdzielczość panoramiczną.

 

Widać, że podkręcenie układu graficznego pozytywnie wpłynęło na szybkość działania gry. 40 klatek na sekundę w najniższych ustawieniach jest już wielkością, która umożliwia w miarę komfortową rozgrywkę. Widać jednak jaka przepaść dzieli zintegrowaną grafikę od niedrogiej karty graficznej jaką jest Radeon HD 5670. Przy najwyższych możliwych ustawieniach (AA x8) i rozdzielczości 1680 x 1050 (DirectX 9), Radeon HD 5670 osiągał średnią ilość klatek na sekundę w wysokości 44. Dlaczego akurat zdecydowaliśmy się na taką kartę?

To ukłon w stronę zwolenników HTPC, którym zintegrowana grafika nie wystarczałaby do wszystkich zastosowań – ten model występuje także w wersji z pasywnym chłodzeniem, choćby w wykonaniu firmy Sapphire.