Gigabyte GA-F2A55M-DS2 - test i opinie

Gigabyte GA-F2A55M-DS2 - test i opinie

przeczytasz w 1 min.

Naprawdę tania płyta dla procesorów AMD Trinity z podstawką FM2

Ocena benchmark.pl
  • 3/5
Plusy

bardzo niska cena , miniaturowe rozmiary (22,5 x 17,4 cm) , sloty PCIe x16, x1 i PCI , podstawka FM2 ma umożliwiać wykorzystanie APU kolejnej generacji

Minusy

brak HDMI , brak USB 3.0 , oganiczenia chipsetu A55 (brak SATA III)

Nie da się ukryć, że podstawowym kryterium podczas wyboru sprzętu komputerowego jest cena. Produkty z wyższej półki potrafią imponować możliwościami, wykonaniem i funkcjonalnościami, ale faktem jest, że tylko znikoma część użytkowników wykorzystuje je w pełni. Czasem produkt po prostu ma być tani i oferować podstawowe możliwości bez żadnych wodotrysków. Po co przepłacać za coś, z czego i tak nie będziemy korzystać?

W nasze ręce trafiła płyta Gigabyte GA-F2A55M-DS2, oparta na chipsecie A55, która jest najtańszą płytą z podstawką FM2 w ofercie firmy Gigabyte. Jej sugerowana cena minimalnie przekracza pułap 200 zł, co dla wielu odbiorców będzie bardzo atrakcyjną propozycją. Jest to płyta przeznaczona dla AMD Trinity, czyli drugiej generacji APU (procesorów z bardzo wydajną zintegrowaną grafiką). Wedle informacji producenta również kolejna generacja APU będzie wykorzystywała tę podstawkę.

Gigabyte GA-F2A55M-DS2 to prawdziwe maleństwo, co jest istotne dla osób, które chcą złożyć miniaturowy komputer o całkiem przyzwoitych możliwościach. Na zrzucie ekranowym poniżej znajdują się cztery płyty firmy Gigabyte. Pierwsza z nich, wyróżniająca się charakterystycznym czarnym kolorem, jest Gigabyte GA-F2A85X-UP4, która jest płytą formatu ATX. Trzy kolejne płyty należą do formatu micro-ATX, a są to Gigabyte GA-F2A85XM-D3H, F2A85XM-HD3 i aktualnie omawiana GA-F2A55M-DS2. Jej rozmiary to zaledwie 22,5 na 17,4 cm.

Od Gigabyte GA-F2A85X-UP4 do GA-F2A55M-DS2

Dzięki sporym możliwościom APU AMD Trinity, na podstawie tej płyty można stworzyć naprawdę tani i interesujący komputer. W razie potrzeby płytę można doposażyć w zewnętrzną kartę graficzną.