Telefony

Komunikacja. Radio. Oprogramowanie

przeczytasz w 2 min.

WiFi - w standardach b/g – działa przyzwoicie, to znaczy nie zrywa połączeń o ile jesteśmy blisko punktu dostępowego. Niestety w porównaniu z podobnymi urządzeniami tego typu zasięg WiFi jest mniejszy o 15-20%.
Bluetooth – nie ma problemów z zasięgiem. Komunikacja działa bez zacięć.

Radio

MS800 wyposażony jest w odbiornik FM; anteną jest przewód od słuchawek (bez ich podłączenia program do obsługo radia w ogóle nie chce się uruchomić). Niestety program FM Radio nie grzeszy nadmiarem funkcji: autoskan, programowanie nagrywania audycji (ale bez wyboru zaprogramowanej stacji – trzeba ręcznie podać częstotliwość) i zasypianie po ustalonym przedziale czasu – ot wszystko… jeżeli jakimś cudem uda się złapać więcej stacji niż mieści się na ekranie nawigowanie między nimi jest niewygodne. Nie ma możliwości eksportowania zapamiętanych stacji, więc w przypadku konieczności resetu ustawień urządzenia czeka nas ponowne ustawianie wszystkich rozgłośni ręcznie.

Oprogramowanie

Oprócz standardowych aplikacji wymienionych wyżej Gigabyte dodał, co-nieco od siebie: podfoldery Multimedia, Menedżer telefonu i Narzędzia; Lista numerów zabronionych – możemy sobie stworzyć czarną listę numerów, których próby połączenia będą odrzucane; Menedżer karty SIM – zawiaduje listą kontaktów karty; Udostępnianie Internetu; Zestaw Wybierania; Aparat fotograficzny, czyli aplikacja aparatu; Edytor zdjęć; Mikser audio; Radio FM, o którym mowa wyżej; Rejetrator

Menu Easy-Touch – program konfiguracyjny Easy-Touch – zamiennika standardowego ekranu Dzisiaj; o Easy-Touch warto wspomnieć choćby, dlatego, że wyglądem i zachowaniem nawiązuje do interfejsu iPoda (kształt ikon, sposób nawigacji), jednak jest zdecydowanie od niego uboższy. Mini dostęp zdalny to program, który powinien moim zdaniem znaleźć się na wyposażeniu każdego PDA czy smartfona: za jego pomocą możemy obsługiwać Gsmarta za pomocą myszki i klawiatury na PC (oczywiście po podłączeniu Gsmarta do peceta), lub podglądać co dzieje się z naszym smartfonem na monitorze; można robić zrzuty ekranu, powiększyć wszystko dwa razy; interakcja z pulpitem podobna jest do VNC, gdzie zdalny użytkownik może ingerować w to, co dzieje się na komputerze nie zabraniając tego jednocześnie użytkownikowi korzystającemu lokalnie.

Śledzenie GPS – miły programik pozwalający zaprezentować przebytą pieszo lub samochodem trasę w Google Earth