Telefony

Dodatki. Ergonomia. Podsumowanie. Ocena

przeczytasz w 3 min.

Hardware - do dyspozycji mamy słuchawki, ładowarki - sieciowa i samochodowa, kabel USB.
Słuchawki działają dobrze – słychać przez nie wyraźnie, tylko wydają się być trochę za duże i źle trzymają się w uszach.

Ładowarki – sieciowa jest uniwersalna – na sam korpus ładowarki nakłada się wtyczkę w „formacie”, jaki jest używany w danym kraju; samochodowa – pomimo tego, że wystaje dość mocno z gniazda, nie wypada, ani nie traci kontaktu – jednym słowem solidna. Szkoda tylko, że Gigabyte nie pofatygował się by wyprodukować do Gsmarta uchwytu na szybę by wyposażenie do samochodu było kompletne.

Ergonomia

Jest dość wygodny, choć przy swoich wymiarach wydaje się za szeroki w relacji do grubości. Plus za antypoślizgową okładzinę (choć to staje się powoli standardem). Klawisze dobrze się obsługuje, choć być może mogłyby być odrobinę mniejsze z zyskiem dla wyświetlacza.

Apropos ekranu – po raz kolejny mamy do czynienia z „lustrem”, co wyraźnie pogarsza widzialność zwłaszcza przy dużym nasłonecznieniu. Poza tym brak zastrzeżeń.

Obie klawiatury (numeryczna telefonu i alfanumeryczna) działają bardzo dobrze, obraz jest wyraźny.

Rysik – wydaje się dość dziwnie zaprojektowany. Jest plastikowy i przez to jak dla mnie za lekki. Za krótki i w przekroju poprzecznym ośmiokątny, a nie okrągły, dzięki czemu jeśli włoży się go do wnęki krzywo i chce wyprostować ma się wrażenie, że zaraz się złamie przy wtórze niemiłego skrzypienia. Pokrywa go farba w kolorze obudowy, która szybko się złuszcza, co jeszcze bardziej pogarsza jego estetykę.

Klawisze i pokrętła dostępne na krawędzi obudowy rozmieszczone są dobrze – wygodnie się je obsługuje, ale brakuje mi klawisza blokady (jaki jest np. w Asusach) – wtyczka programu Dzisiaj służąca do blokowania ekranu wymaga użycia rysika i nie pozwala blokować ekranu z innym programem „na wierzchu”. 

Podsumowanie

Pomijając „przymusowe” wady takiego kombajnu jak powolność aparatu fotograficznego czy mały ekran mamy do czynienia z kawałkiem dość dobrze działającego sprzętu i oprogramowania, choć nie bez wad, wśród których królują słabe odbiorniki radiowe (GSM/WiFi/FM). Cieszy niezawodność, ale czy to wszystko jest warte prawie 1600zł? 

Moja ocena:
 
Estetyka:
Wydajność:
Komunikacja:
Wyposażenie:
Ergonomia:
Ogólna ocena:
 

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Darkeners
  0
  Estetyka 5... brzydki jest. ;d
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Zastanawiające, że w połączeniu z tak szybkim procesorem (520 MHz) producent zastosował tylko 64 MB RAM... z drugiej strony - jeśli nie uruchamia się 10 programów naraz, to powinno wystarczyć. Mnie tyle wystarcza w moim starym, dobrym Voxie :)
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    3 fotka z "Adrenalina parku" pod Wrocławiem ? Fajnie tam jest