Drukarki i skanery

HP ePrint jako świetne rozwiązanie dla firm

przeczytasz w 2 min.

Usługa ePrint przyda się w firmach, gdzie zdalni pracownicy mogą wysłać raport czy inny ważny dokument (faktura, przelew, potwierdzenie wpłaty, etc.), który wydrukowany zostanie od razu na biurku szefa. Dzięki temu może on zaoszczędzić czas, jeśli takie informacje nie są przechowywane jedynie w formie elektronicznej, a w aktach. Do tego podczas konferencji menadżer może wykonać jeden telefon do sekretarki lub pracownika, który przykładowo jest w delegacji, by po chwili mieć w rękach potrzebny wykres lub arkusz niezbędny do dokończenia negocjacji. Dzięki temu sekretarka nie musi odebrać maila, wysłać załącznika na drukarkę i zanieść całość szefowi. Oszczędność czasu i nerwów jest ogromna.

Opcje dodatkowe

Drugą przykładową sytuacją, gdzie doskonale sprawdzi się sprzęt tego typu wraz z usługą drukowania poprzez chmurę, jest umiejscowienie takiego sprzętu jak HP  Photosmart 5510 i HP Photosmart Ink Advantage K510 w domu osób, które nie do końca opanowały biegle obsługę komputera i aplikacji. Ze sprzętu korzystają sporadycznie i jedynie do najprostszych czynności, a drukowanie obrazków z załączników poczty może sprawić im trudność lub zabrać niepotrzebnie czas.

Kolejnym przykładem jest sytuacja, gdy ktoś udaje się w podróż lub na wakacje i chce podzielić się ze znajomymi wrażeniami z miejsc, które odwiedza. Dzięki usłudze ePrint osoby te nie muszą dzwonić, czy też wysyłać zdjęć przez e-mail czy MMS. Dzięki aplikacjom dostępnym na najpopularniejsze systemy smartfonów (Android, iOS) zaraz po wykonaniu zdjęcia można je wysłać bezpośrednio do drukarki. Już po kilku chwilach na tacce może pojawić się wydruk – zdjęcie z wakacji. Obrazuje to w wesoły sposób poniższy filmik.

Android ePrintW wielu przypadkach może to być doskonałe rozwiązanie nie tylko tego problemu. Ze smartfona można wysłać także dokument PDF, tekstowy czy wręcz arkusz kalkulacyjny – dokładnie tak samo jak ma to miejsce w przypadku komputera. Całość sprowadza się jedynie do udostępnienia dokumentu lub zdjęcia poprzez zainstalowaną darmową aplikację skonfigurowaną do obsługi danej drukarki.

Można też klasycznie wysłać załącznik poprzez pocztę elektroniczną, lecz dzięki odpowiedniej aplikacji mamy większą kontrolę nad parametrami wydruku. Przy załączniku jesteśmy skazani na ustawienia operatora.

Przypominam też, że nie można wysyłać poprzez adres e-mail drukarki więcej niż 10 załączników, a całość wiadomości nie może przekraczać 5 MB.

Aby drukarka była dostępna przez cały czas, warto na routerze przyporządkować jej stały numer IP. Jeśli będzie to przypisywane dynamicznie, każdy reset routera (czy to przeprowadzony z rozmysłem, czy też powstały w wyniku awarii zasilania) może sprawić, że urządzenie otrzyma inne IP. Oprogramowanie nie jest na tyle inteligentne, by samo uaktualniało ustawienia. Trzeba za każdym razem ręcznie aktywować nowy adres, aby drukarka mogła skonfigurować swoje połączenie z chmurą.

Plusem jest to, że jeśli mamy choćby Neostradę, gdzie nasz zewnętrzny numer IP jest zmienny, nie wpływa to w żaden sposób na funkcjonowanie sprzętu i usługi.

Ważny jest także fakt, że możemy ustawić sobie potwierdzenie każdej operacji wykonanej poprzez usługę ePrint, które jest wysyłane na maila operatora. Dzięki temu też wiemy kto, skąd i co drukował, a także w jakich godzinach. W pewnych przypadkach może to okazać się bardzo przydatne, choćby dla potwierdzenia, że dana operacja została wykonana – a ktoś po prostu zakosił dany wydruk, który miał trafić do zupełnie innej osoby. ;-)

Urządzenia HP Photosmart 5510 i HP Photosmart Ink Advantage K510 mają możliwość skanowania dokumentów, lecz jest to dostępna opcja tylko do osób podpiętych do tej samej sieci i mających na komputerach zainstalowane sterowniki do danego urządzenia.

Wygodne jest to, że można skanować z komputera i zażyczyć sobie, czy wynik ma pojawić się na komputerze w formie pliku czy zostać wysłany jako załącznik do podanego maila. Jest to o tyle wygodne, że można wysłać skan od razu do osoby, która go potrzebuje.