Drukarki i skanery

Podsumowanie

przeczytasz w 2 min.

Drukarki HP Photosmart 5510 i HP Photosmart Ink Advantage K510 świetnie sprawdzą się zarówno w domu, jak i małym biurze czy firmie. Dobrze radzą sobie z wydrukami zarówno tekstu, jak i zdjęć. Po zastosowaniu odpowiednich papierów fotograficznych uzyskamy świetne efekty, dobrze nasycone barwy i małą ziarnistość obrazu. Amatorzy fotografii powinni być usatysfakcjonowani. Warto jednak podkreślić, że przy częstym korzystaniu z kolorowych atramentów nabywca będzie zmuszony wymieniać je co kilkadziesiąt całostronicowych wydruków. W przypadku modelu 5510 świetnie sprawdza się system z osobnymi pojemnikami na atrament. W K510 zastosowano natomiast czarny kałamarz o większej pojemności, za to zasobnik z kolorowymi tuszami jest tylko jeden – gdy jedna z barw się skończy, użytkownikowi pozostają wydruki monochromatyczne lub wymiana pojemnika. Na szczęście nie są to duże wydatki - koszt od 30 zł.

HP Photosmart 5510
HP Photosmart 5510

Ten produkt znajdziesz w sklepie benchmark.plŚwietnym rozwiązaniem jest bezprzewodowe połączenie drukarki z komputerami poprzez router i WiFi. Nie dość, że można skanować i drukować z i do dowolnego podłączonego komputera, to jeszcze otrzymujemy niemal niczym nieskrępowaną możliwość korzystania z usługi HP ePrint. Możemy drukować niemal dowolną treść (wiele rodzajów dokumentów) z dowolnego urządzenia typu komputer, notebook, tablet i smartfon, będąc oddalonym od samej drukarki nawet o tysiące kilometrów.

Ważne jest także to, że mamy pełną możliwość kontroli jakości wydruku z usługi, a na dodatek możemy zabezpieczyć się przed niepowołanym jej wykorzystaniem poprzez wpisanie do systemu jedynie tych adresów e-mail, które pozwolą ich właścicielom na wysyłanie dokumentów do urządzenia.

HP Photosmart 5510
HP Photosmart Ink Advantage K510

Ten produkt znajdziesz w sklepie benchmark.plDodatkowym atutem urządzeń jest także wspomniany skaner, który pozwala archiwizować zdjęcia i dokumenty, ale także niemal automatycznie, z poziomu urządzenia, wysyłać je do dowolnego komputera w sieci lub na wpisany ręcznie adres e-mail.

Pochwalić można także firmę za udostępnienie zasobników z atramentem w rozsądnych cenach. Dzięki temu amatorzy kolorowych wydruków będą mogli pozwolić sobie na przeniesienie cyfrowych pamiątek na papier bez narażania się na zbyt duże koszty.

Należy też pamiętać, by w przypadku podłączania urządzeń do routera poprzez WiFi ustalić dla nich w wewnętrznej sieci stały adres IP. Dzięki temu unikniemy problemów z połączeniem poprzez chmurę w przypadku resetu routera i zmiany adresu urządzenia.

HP ePrint

W pierwszej części opisaliśmy możliwości ePrint.

 

benchmark ekspert

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  "Ważne jest także to, że mamy pełną możliwość kontroli jakości wydruku z usługi" o E-print.

  Z tego co ja wiem, i z tego co dowiedziałem się na infolinii hp, to jest tylko jedna jakość wydruku na e-print, i jest to jakość "normalna", nie ma możliwości zmiany na inny tryb wydruku.
  • avatar
   Bany_krk
   1
   "Fotografowie zwykle zdecydują się jednak na atramentówkę, gdyż jakość kolorów i rozdzielczość jest dla nich priorytetem, a i cena urządzenia ma znaczenie. Jest to trend utrzymujący się od lat i nie zanosi się, by to prędko mogło się zmienić."

   a ja myślałem że fotografowie to jednak z termosublimacyjnych drukarek korzystają
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    Duży plus za tanie tusze to często było zmora użytkowników drukarek 30zł to niewiele jak na nowy oryginalny tusz.