Drukarki i skanery

Jakość wydruków

przeczytasz w 1 min.

HP Photosmart C5280 jest świetnym urządzeniem biurowym. Doskonale sprawdza się w aplikacjach Word, Powerpoint. Przeprowadzałem testy na wzornikach zawierających tekst, kliparty, autokształty, pola o jednolitym wypełnieniu, linie i gradienty kolorystyczne.

Patrząc na wydruki od razu rzuca się w oczy intensywność kolorów. Kolor jest żywy, mocny. Większe powierzchnie są równomiernie i dokładnie pokryte kolorem. Nie występowała sytuacja jak w niektórych drukarkach laserowych, gdzie krawędzie obiektu są intensywne a wypełnienie blade. Taki typ koloru jest doskonały do wykresów, klipartów i tekstu, niestety nie najlepiej nadaje się do drukowania zdjęć.

Kiedy drukowałem przejścia kolorystyczne i gradienty od białego do maksymalnie intensywnego koloru, można było zauważyć, że pokrycie od 80%-100% prawie się nie różni. Tego typu efekt powoduje że kolory na fotografiach są żywsze i mocniejsze niż w rzeczywistości. Porównując je do zdjęć wykonanych w fotolabie da się zauważyć tą różnicę gołym okiem.


Testy wykonywałem przy użyciu dwóch kartridży kolorowych, razem sześć kolorów na papierze HP Premium Photo błyszczącym. Papier ten nie wchłania całego atramentu tylko pozostawia go na powierzchni, dzięki czemu osiągamy doskonałe pokrycie i intensywność barw.

Na uwagę zasługuje ostrość krawędzi. Drukarka z powodzeniem radzi sobie z bardzo cienkimi liniami. Są one ostre i nie poprzerywane. Śmiało możemy drukować na niej mapy, obiekty wektorowe mając pewność że wydruk będzie jakości laserowej. Maksymalna rozdzielczość w czerni 1200x1200dpi gwarantuje idealne zakrzywianie linii obiektów, bez widzialnego efektu schodków.